Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék németül tanulni, de...

Szeretnék németül tanulni, de nem tudom hogyan fogjak bele, mivel kéne kezdenem! Esetleg valakinek valami hasznos információja ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:

1. nyelvtankönyv beszerzése (gimnáziumi nyelvtankönyv, kb. 450 oldal)

2. kezdő német nyelvkönyv beszerzése

3. szókártyaprogram letöltése


Tanuld meg a kezdő nyelvkönyvet és tanulgasd a nyelvtant, közben pedig tanulj intenzíven szavakat. Egy idő után (nagyjából a kezdő nyelvkönyv befejezése után) eljutsz arra a szintre, ahonnan már olvasással, tévénézéssel, rádióhallgatással önállóan tovább tudod fejleszteni a nyelvtudásod, persze közben szavakat is kell folyamatosan magolni, és a nyelvtant is tanulmányozni kell.


Végül néhány hónappal a nyelvvizsga dátuma előtt erre a célra készült felkészítő könyvek segítségével fel kell készülni.

2012. márc. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, én hogyan kezdtem el új nyelvet (spanyolt) magamtól tanulni, mert szerintem a németre ez ugyanígy igaz!


- első körben dalszövegeket tanultam meg (olyan musicalből, amit ismerek már angolul és németül is)

- aztán vettem A1-A2, B1-B2, B2-C1 szintű tankönyveket, amiket átszaladtam(! - nem magoltam be, csak végignéztem)

- vettem azt a fehér könyvet, ami van minden nyelvből (németből is), és egy ház van az elején, aminek minden részét szavak jelzik. Ebből megtanultam elég sok szót, de arra nem törekedtem, hogy mindegyiket bemagoljam

- vettem a nagyon kis alapú, Kis spanyol nyelvtan című táblázat-összefoglalót (ez is van németből is), ezt csak mankónak használtam, mert tényleg logikusan felépített

- elkezdtem regényeket olvasni. Már akkor, mikor semmit sem tudtam még a nyelvből. Már előtte más nyelven ismertet, angolul mellé tettem, és párhuzamosan lapozgattam. Lassú folyamat, kitartást igényel, de élveztem. Egy idő után már magában tudtam olvasni a regényt (az angol nélkül), de még mindig lassan, és még mindig csak olyat, amit más nyelven előtte már ismertem. Aztán most már ismeretlent is tudok, rendes sebességgel. Ez olyan fél év volt kb. (Hozzáteszem, hogy nem főállásban foglalkozom a spanyol tanulással, hiszen dolgozom is.)

- Közben filmeket nézek folyamatosan.


Szerintem ez a némettel is működik. :)

2012. márc. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
irj nekem privátban mire lennél kiváncsi...
2012. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
VillámNémet...
2012. márc. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
eduverzum.ingyenes,és megtanítja a dolgokat A2ig,aztán vehetsz könyveket,meg nézegethetsz oldalakat a neten
2012. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!