Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit mondjak hogy az különtanár...

Mit mondjak hogy az különtanárom elengedjen nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés

különórára járok.és a középfokú szóbelim már megvan.szeretnék elmennni írásbelizni is.már itthon gyakoroltam,így valamivel jobban megy mint eddig.mikor adott korábban tesztfeladatlapot,olyan próba nyelvvizsgát

,az nem lett túl jó.a fordítások jók voltak,pedig nem is használtam szótárt.a teszt az 1 dolog.de a szövegértés lett rossz.a szóbeli közép nekem lett meg először az osztályban,előbb mint a buzgómócsingnak akit még a tanárok is tökéletesnek hisznek.de az írásbelinek is nekem kéne meglenni hamarabb.az lenne az igazi.mondjatok ötletet!:)


2012. márc. 3. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést? Kinek mondj mit?


Nem kell engedélyt kérned a különtanárodtól. Nyilván ha még nem javasolja, hogy menj, annak oka van (lásd próbanyelvvizsga), de ha neked megéri befizetni és megpróbálni, elhiheted, hogy ő nem fog visszatartani. Csak ugye az a logikus, hogy amíg nem vagyunk azon a szinten, addig nem fizetünk ki 20-30 ezer forintot egy vizsgáért. A szóbelire könnyű felkészülni, az írásbeli nehezebb.


Ettől persze elmehetsz, de számolj a bukás lehetőségével.


Kicsit úgy tűnik nekem, hogy a szerencsére is apellálsz, ami szerintem rossz hozzáállás. Nem másokkal kéne versenyezni, hanem normálisan megtanulni a nyelvet, hogy tudás is legyen a papír mögött.

2012. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a próbanyelvvizsga a hülyeségem miatt is lett rossz.mert 1 órával korábban fejeztem be.véletlenül:s
2012. márc. 3. 12:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írj még egy próbanyelvvizsgát. Persze szabályosan, magadat csapod be, ha csalsz. De hidd el, ha egy tanár még nem javasolja a nyelvvizsgát, annak oka van.
2012. márc. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 webnyelv ***** válasza:
100%

Én sem értem teljesen a kérdést. Szabad ember vagy, akkor mész nyelvvizsgázni vagy akárhova, amikor akarsz. Nem kell engedélyhez kötni. A tanár "hatalma" addig terjed ki, hogy tanítson, abba nem szólhat bele, hogy menj-e nyelvvizsgázni vagy ne és mikor, persze tanácsot adhat, amit nem kötelező megfogadni. Nem szólhat bele a tanár a magánéletedbe, hogy mit csinálj, mit ne, csak az anyagot kérheti rajtad számon, amit megtanított.

Persze normálisan felkészülni sem árt. Nem látok a dolgok mögé, milyen a tanárod, milyennek lát téged és te milyen vagy valójában. De lehet, a tanár okkal mondja, hogy még várj, nem tudom.

Végülis megismételtem, amit az előttem szóló írt, na mindegy... remélem, azért segítettem.

2012. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a váLASZokat:)
2012. márc. 3. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben először nekiesnék a magyar nyelvtannak. Nem rosszindulatból mondom, hanem egy pár nyelvvizsgán azt is nézik.
2012. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 webnyelv ***** válasza:
Szerintem nincs a magyar nyelvtannal különösebb gondja. Ahogy itt ír valaki, az általában más, mint ha egy dolgozatot ír. Itt lehagyják a vesszőket, másképp fogalmaznak, stb. :)
2012. márc. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!