Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mitől van az, hogy ha magyarul...

Mitől van az, hogy ha magyarul kell beszélnem, sokkal nehézkesebben gondolkodok, mint angolul? Lehet ezen segíteni valahogyan?

Figyelt kérdés
Egy angol középfokú nyelvvizsgám van, de ha angolul beszélek, sokkal választékosabb, sokszínűbb módon tudom kifejezni magam, illetve angolul rögtön eszembe jutnak a fogalmak nevei. Még a poénjaim is ütősebbek. Ellenben, az anyanyelvemen gyakran olyan egyszerű fogalmak sem jutnak eszembe, mint autó, fotel vagy alma. Tartom az almát a kezemben és agyalok, hogy ezt hogy is hívják... A mondatok összerakása is sokkal nehezebben megy, mert azt vettem észre, hogy csak logikátlanul pakolom egymás után a szavakat, nagyon sok esetben. Tudja valaki a magyarázatot erre a furcsaságra?
2012. márc. 5. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Angolul gondolkodsz. Ez pedig általában akkor fordul elő egy idő után ha valaki angol nyelvterületen él hosszabb ideje és nemigen érintkezik magyar emberekkel tehát nem nagyon használja a magyar nyelvtudást. Ha te Magyarországon élsz akkor talán az utóbbi időben túl sokat tanultál angolt.
2012. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Magyarországon élek, és itt is éltem mindig. Az a baj, hogy nagyon zavar, amikor nyögvenyelősen beszélek és nem tudom folyékonyan előadni, hogy mit akarok. Minden nap magyar emberek vesznek körül, magyar TV műsorok, stb. Szeretném visszakapni a magyar nyelvérzékemet, csak nem tudom, mit kövessek el ennek érdekében.
2012. márc. 5. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvass egy kicsit,nézz át nyelvtan feladatokat,művelődj egy kicsit az anyanyelveden,és hidd el,h újra szépen fogsz beszélni magyarul is. :)
2012. márc. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvass Karinthyt, Szabó Magdát, Radnótit... És kicsit tedd félre az angolt.


Tudtam eddig is, hogy an angol nagyon "agresszív" a nyelvi sajátosságai miatt. Olyan egyszerű a struktúrája, olyan "praktikus" a kifejezésmódja, hogy könnyen kiszorít más nyelvet mind az egyes ember agyából, mint világszintem a nyelvtanítás palettájáról.

De hogy ennyire, hogy az anyanyelvedet kiszorítja, pedig itthon élsz, ez most új neke...

2012. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaitokat!
2012. márc. 6. 05:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Olvass Jókait, Móricz Zsigmondot
2013. máj. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok.

Én nem biztos, hogy most a Jókait, és hasonlókat ajánlanám neki, amikor még a hétköznapi magyar szókincse is labilis. Szerintem először úgy rázódhatna vissza a magyarba, ha a mindennapi szóhasználatot gyakorolná. Beszélgetés barátokkal, csetelés ismerősökkel és magyar filmek. Azután majd jöhetnek a választékos magyarsággal megírt költemények/könyvek. :)

Angolul tanulni sem Shakespeare-el kezdtünk! ;))

2013. aug. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!