Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ebben a mondatban...

Mit jelent ebben a mondatban az 'an'? Mihez kapcsolódik? (német)

Figyelt kérdés

Utolsó előtti mondat:

Jeder von uns ist für etwas Bestimmtes zuständig. Es ist schriftlich festgelegt, welche Arbeit ich für mein Gehalt verrichten muss, welche als Überstunde angerechnet werden muss. Ich vermiete Ferienhäuser, Wohnungen, Zimmer AN die Gäste, vor allem AN Gäste aus Deutschland. Ich habe noch die deutschsprachige Korrespondenz zu erledigen.


2012. márc. 6. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
...Nyaralókat, lakásokat, szobákat adok bérbe vendégekNEK (v. vendégek részére), mindenek előtt németországi vendégekNEK. ....
2012. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szobát ad bérbe a vendégeknek, főleg a németországi vendégeknek.

Kb. ugyanazt jelenti, mintha FÜR állna ott, vagy sima részeseset. Hogy miért éppen AN szerepel, azt nem tudom.

2012. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előzőknek igaza van, annyival tudom kiegészíteni, hogy HA jól emlékszem, a vermieten vonzata az "an"...
2012. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Utánanéztem a 'tippek' alapján:

ver·mie·ten <vermietest, vermietete, hat vermietet> (mit OBJ) jmd. vermietet (an jmdn.) (etwas Akk.) gegen Miete überlassen Nachdem unser Sohn ausgezogen ist, wollen wir das Zimmer vermieten., Ich vermiete nur an Nichtraucher.


Szóval: vermietet an jmdn. etwas Akk. = kiad vkinek vmit

2012. márc. 6. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!