Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő kell angolból...

Mennyi idő kell angolból középfokú b nyelvvizsgára felkészülni ha kb újra a nullán vagyok?

Figyelt kérdés
Régebben az középfokú érettségi angolból nagyon jól ment...mára szinte újra kell tanulnom mindent.Sztetek egy év elegendő hozzá ha heti 2 alkalommal járok angolra?
2012. márc. 6. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Simán. Én júniusban kezdtem újra, 4év után. 4éve volt kb egy alapfokú tudásom, és most január 22. lett meg a nyelvvizsgám. Azaz 8hónap alatt. Ha szorgalmas vagy, simán menni fog :)
2012. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltál!

Megosztanád velem hol nyelvvizsgáztál, illetve mennyit tanultál és miből??

köszönöm

2012. márc. 6. 13:49
 3/3 anonim ***** válasza:

"Mennyi idő kell angolból középfokú b nyelvvizsgára felkészülni ha kb újra a nullán vagyok?"


Nulláról elméletileg 500 munkaóra. Intenzív tanulással (napi 3 óra) ez fél év. Szuperintenzív magolással egy negyedév.


"Sztetek egy év elegendő hozzá ha heti 2 alkalommal járok angolra?"


Heti 2 alkalom = 104 "alkalom" egy év alatt. Az nyilván elég az alapok lerakásához, de otthon természetesen sokat kell olvasnod, gyakorolnod hozzá.

2012. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!