Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek felsőfokon az ECL...

Szerintetek felsőfokon az ECL vagy a TELC nyelvvizsga könnyebb?

Figyelt kérdés
Pontszerzés céljából szeretnék most felsőfokú nyelvvizsgát tenni gyorsan, már tanulok rá jó ideje, de inkább biztosra szeretnék menni, ezért szeretnék kérni tapasztalatokat aki tud :) Köszönöm!
2012. márc. 7. 21:16
 1/4 anonim válasza:

Hali!

Én Debrecenben voltam ECL-en február 10-én. Ha normálisan felkészülsz, akkor nem nehéz, viszont arra számítani kell, hogy a Listening rész elég gyilkos, a szóbeli könnyű, az írásbeli szintén nem nehéz és előnye, hogy nincs benne nyelvtan. Szerintem könnyebb, mint a TELC (bár ez is egyén függő. Ha esetleg egyéb kérdésed lenne ECL-lel kapcsolatban szívesen segítek :D

2012. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, én áprilisban megyek ecl felsőfokú angolra.

Mik voltak a témáid a szóbelin?

beszélgetés + a kép?

Mi volt a levél témája, és a szempontok?


Listening tényleg olyan nehéz? Kb olyen mint a ECL felkészítőkönyvben? De kettő is van. Szerintem az első kiadás Listening.jei nehezebbek.

2012. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Hali!

Szóbelin: ugye kezdtünk bemutatkozással, utána a környezetvédelmet kellett átbeszélni a vizsgapartnerrel, majd a képnél a téma a média volt. De másoknak a globalizáció, az EU, a mai oktatási törvény, elhelyezkedés lehetőségei, tanulás voltak. De amúgy az októberi meg a decemberi szóbeli témáit is tudom. A 3 alkalom közül mindegyiknél szerepelt a Globalizáció, EU, környezetvédelem alkalmanként többször is, szóval ezeket ajánlom jól átrágni :D Írásbelin én még októberben voltam és a levélben az egyik a háztalálás lehetőségei(milyen támogatások, elköltözni családtól előny hátrány,hogyan segíthet a család lakást találni); a másik pedig a hirdetések hogyan befolyásolják az árukat (export,import... ), de decemberben mondták, hogy a plágium és a testvérvárosok közötti kapcsolat volt a 2 fogalmazás téma. A listening pedig igen elég nehéz, szerintem nehezebb mint amilyen példa a könyvben van. Rengeteg háttérzaj van benne, sok különböző személy beszél.... De felkészülésnek tudom ajánlani a következő oldalt: www.loe.org Én ezt hallgattam mikor csak volt rá időm :D

2012. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :) ezeket jó tudni :) Meggondolandó a listening miatt, mert az igazat megvallva attól félek a legjobban :S Meg attól is, hogy én a közepen BME-t csináltam és ott jobb volt hogy a vizsgáztatóval kellett beszélni :/ Eléggé meg lehet szívni ha rossz partnert kapunk :S :) És még 2 kérdésem lenne:) Lehet a szóbelit és az írásbelit külön csinálni?

És te milyen könyvet/könyveket vagy tesztkönyveket használtál a felkészüléshez?

Előre is köszönöm! :)

2012. márc. 11. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!