Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a mondat hogy van németül?

Ez a mondat hogy van németül?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen kérdés, hogy: "Warum hast du so spät zurückgegangen?" - tehát "Miért jöttél haza ilyen későn?". Erre hogyan tudnék válaszolni? Az megvan hogy hogy épül fel a mondat jelen időben: Weil ich Englisch lernen muss. De ebből melyiket kell múltidőbe tenni? A "lernen" igét vagy a "muss" módbeli segédigét kell ilyen esetekben múltidőbe tenni?
2012. márc. 8. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A müssen-t, tehát mondhatod, hogy Weil ich Englisch lernen musste, vagy weil ich Englisch lernen müssen habe.
2012. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
weil ich englisch lernen musste.
2012. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
na, ennek inkább fussatok neki még 1x...
2012. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 .:Laci:. ***** válasza:

mindig azt teszed múlt időbe amelyik magyarul is. magyarul is ezt mondod: mert nekem muszáj volt angolt tanulni.

tehát a tanulni marad jelen időben és a muszáj lesz múlt idős.

Weil ich Englich lernen musste.


nem vagyok biztos a müssen múlt idejében, tehát elnézést ha nem jó :D a szórend biztos jó :)

2012. márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Okoska, segítesz is, vagy csak beleszólsz, mert unatkozol? Ha már hárman írjuk ugyanazt, akkor nem lehet, hogy mégis jó így?
2012. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 .:Laci:. ***** válasza:

# 5/5# na okoska akkor nézd meg az előttem lévő hozzászólást de ha nehéz, bemásolom


cheeky_bugger válasza:


na, ennek inkább fussatok neki még 1x...


# 3/5


am sem tudtam a müssen múlt idejét, ezért írtam, hogy nem biztos, hogy jó. szerintem a nem biztos jelentheti azt is hogy jó és azt is, hogy nem. ha pedig a kérdező tudja a múlt idejét akkor meg ott a szórend amiben BIZTOS vagyok, hogy jó.


legközelebb mielőtt leteremtesz valakit nézz szét a körülmények közt!

2012. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Laci, ne vedd magadra, nem neked szólt a megjegyzés, hanem az előtted írónak, miszerint fussunk neki még 1x. Szerinte tehát nem jók a válaszaink, holott te, az első válaszoló, és én is ugyanazt írtuk. Ő meg nem válaszolt a kérdésre, csak belekötött a válaszainkba.
2012. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Senkinek nem tűnik fel, hogy a példamondat is hibás? :S

"Warum hast du so spät zurückgegangen?"

A gehen ige mozgást, állapotváltozást, helyváltozást kifejező tárgyatlan ige, Perfekt igeidőben a segédige nem a haben, hanem a sein ;-)

Tehát:

- Warum bist du so spät zurückgegangen / zurückgekommen?

- Weil ich Englisch lernen musste. /Imperfekt/

Perfektben ezt nem mondják, mert furán hangzana.

2012. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

félig anyanyelvű vagyok (osztrák)... nagyon kiakaszt, amikor elkezdtek okoskodni, úgy hogy nem is tudtok németül... :@


Utolsó jól mondta!

2012. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a bölcs sógor megszólalt...Hozzászólásodnak sok értelme volt! köszönjük Emese! Arschloch!
2012. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!