Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, orosz, vagy olasz?...

Német, orosz, vagy olasz? Melyiket lenne érdemesebb választanom második nyelvnek, ha kémiával szeretnék tovább menni, pl. vegyésznek? Vagy az angol mellett ezek már nem annyira lényegesek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Német.
2012. márc. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem is német.
2012. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És orosszal nem érek semmit?
2012. márc. 12. 20:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ismerősöm,aki üzletkötő,ő jól járt az orosszal (is).Mellette angolul és spanyolul is beszél.
2012. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
német. harmadiknak mehet az orosz :)
2012. márc. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És mit érek vele a későbbiekben? Mert ahogy néztem az egyetemek követelményeit, vegyész szakon nem nagyon számít. A nyelvvizsga plusz pont, de az angol lesz.
2012. márc. 12. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:
későbbiekben: szerintem nemzetközi szinten többre mész a némettel, de ha épp olyan céghez kerülsz akiknek orosz kapcsolataik vannak akkor nyilván az orosz a hasznosabb. amúgy meg sztem német nyelvterületen jóval több az esély a munkára.
2012. márc. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a németet tudnám ajánlani (én is azt tanulok), esetlegesen az olaszt. Az orosz nehéz nyelv, annál valamivel könnyebb a német, és talán több hasznod is lesz belőle. Viszont nem tudom mennyire hallottam jól, de az orosz is kezd vissza jönni (ha jól tudom). Javítsatok ki, ha nem! :) A németet ajánlom, de te tudod. Én nem bántam meg, hogy ezt a nyelvet választottam.
2012. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségeteket :)
2012. márc. 18. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!