Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van-e arra lehetőségem, hogy...

Van-e arra lehetőségem, hogy középiskolásként a második nyelvet iskolán kivül tanuljam? Részletek lent

Figyelt kérdés
Kilencedikes vagyok, angol az első idegennyelv és szeptember óta németet is tanulok. Bekéreckedtem egy egyetemen városi hallgatóként japánra és sikeresen lehúztam egy szemesztert. Most kezdődött a második félév. Van-e arra mód, hogy valami igazolással elhagyhassam a németet, hogy helyette második nyelvként a japánra koncentrálhassak?! Nagyon fontos számomra a kérdés...
2012. márc. 12. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi iskolánkba is vannak páran akik így csinálják, tehát nincs 2. nyelvuk de iskolán kívul tanulnak nyelvet. Viszont nekik kell menni vizsgázni.

Ha jól tudom kérvényt kellett nekik benyújtani az igazgatóhoz.

2012. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :) Azt nem tudom még, hogy kihez fordulhatnék, illetve hogy mik a feltételek (pl. óraszám, vizsga, igazolás, tanulási eredmények vagy ilyesmik...)
2012. márc. 12. 21:56
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
nálunk egy csaj letette az angol felsőfokút nyelvielőkészítő végén(ne kérdezd, a csaj egy zseniXD) és azóta sem kell bejárnia angolokra:D megdumálták a tanárral és az igazgatóval
2012. márc. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az igazgatónak kell kérvényt írni,s akkor lehetséges.


Azt kell megtudni, hogy elég-e, ha félévente kapsz egy osztályzatot az egyetemen, ami a bizonyítványba kerül majd, avagy félévente több jegyet is kell szerezned a másik intézménytől. Ezt még szerintem érdemes megkérdezni a saját iskolád igazgatójától.

2012. márc. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálunk többen is vannak, akiknek nem kell se németre, se angolra bejárniuk, mert megvan a nyelvvizsgájuk, vagy az érettségi.

Az előttem lévőnek (meg persze mindenkinek) nagyon szépen köszönöm!!! :)

2012. márc. 13. 06:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Elkezdtem tanulni a japánt. Most megyek 9.be. Akkor nekem is van ilyen lehetőségem, hogy német, orosz helyett japánt tanuljak egy másik iskolában?
2012. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
szerintem ne hagyd el a németet. legalább valamennyire tanuld meg a nyelvet,hidd el hasznosabb lesz a jövőben mint a japán
2012. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Nem szeretnék németül tanulni. Undorodom attól a nyelvtől, meg egész Európától.
2012. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!