Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolosok! Valaki magyarázza...

Spanyolosok! Valaki magyarázza már el ezt nekem: ha van a mondatban az a személy vagy akármi akivel szemben a cselekvés történik akkor miért kell sokszor a tárgyesetben vagy részes esetben lévő névmás is?

Figyelt kérdés

Pl.:

LES dije a mis padres que

Mondtam a szüleimnek hogy (de ott van a les is ami azt jelenti hogy nekik (vagy délamerikában nekteket is)

Él SE muestra su poder a John

Megmutatja az erejét Johnnak (de ott van a SE is)


Már biztos olvastam de nem emlékszem hallani szeretném mástól is.


2012. márc. 14. 11:57
 1/7 A kérdező kommentje:
jah és azt szeretném tudni h ezt mikor muszáj és mikor nem használni
2012. márc. 14. 11:58
 2/7 anonim válasza:

1) a spanyolok ezzel hangsúlyozzák h nekik mondtam, nem másnak, azt ha akarod használod, ha nem nem, ez nem hiba

2) a mostrar ige simán mutatni-t jelent, míg a mostrarse a megmutatni megfelelője.

2012. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Á köszönöm, ilyesmit olvastam én is. Az nekem is feltűnt hogy sokszor olyankor fordul elő a se mikor magyarban a meg igekötőt is használjuk. Meg a visszaható alak, meg azt is olvastam hogy a le se-re változik olykor a könnyeb kiejtés érdekében. Köszönöm a választ!
2012. márc. 14. 12:57
 4/7 anonim ***** válasza:

"Él SE muestra su poder a John"


Honnan vetted ezt a mondatot? Nem hiányzik valami az elejéről?

2012. márc. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom... nekem nem úgy tűnik de lehet :)
2012. márc. 15. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:

19:38


Nem tudod, honnan származik?


Az, hogy "Él le muestra su poder a John", azt jelenti, hogy "Megmutatja az erejét Johnnak".


Az, hogy mondjuk "En él, se muestra su poder a John", azt jelentené, hogy ebben megmutatkozik az ereje John számára.


Az, hogy "él se muestra su poder a John" (szó szerint: ő megmutatkozza az erejét Johnnak), sehogy sem áll össze.


A kérdés az, hogy elírásról van-e szó, vagy van itt valami nagyon ritka szabály, amit nem tudunk.

2012. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ááá igazad van elírtam. Le van a se helyén. Egy füzetemben van csak nem jól emlékeztem mikor írtam. Amúgy én is furcsálltam, na mindegy nem vagyok teljesen tisztában ezzel még majd jobban átolvasom ezt a témát de mostmár sokkal jobban értem...
2012. márc. 15. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!