Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki tett már le angolból...

Ki tett már le angolból vizsgát az ELO-nál? Nem rég néztem, hogy náluk is lehet nyelvet tanulni. Igaz 3000ft havonta csak azt nem értem ha táv oktatásban akarom csinálni, ki segít ha valamit nem értek. Sajnos ez tűnik a legelfogadhatóbbnak.

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha elvégzed a tanfolyamot, kapsz róla egy igazolást, hogy végigcsináltad. Ami nem ér semmit, nem számít nyelvvizsgának. Minden alkalommal küldenek hanganyagot és füzetet, amiben gyakorló feladatok vannak, meg magyarázat, ilyesmi. Ha azt magadtól átvetted, megcsinálod a házi feladatot és azt beküldöd a tanárodnak postán (nem tudom, hogy lehet-e azóta már e-mailben is), azokkal a kérdésekkel együtt, amik felmerültek benned a tanulás közben. Ő kijavítja a házidat és visszaküldi a válaszokkal együtt és aztán ez így megy tovább.

Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon sok hiba volt a "könyvben", az elején még észre is vettem, mivel újrakezdtem az elejétől, de tartottam tőle, hogy később nem veszem észre őket, mert azt a részt nem tanultam előtte. A másik, hogy 5 kérdésből 4-re nem válaszoltak,illetve elmondták ugyan azt, ami a könyvben volt, és én nem értettem. Még egyszer megkérdeztem, semmi... valami nézni/látni dolog volt, össze vissza fordították hol ennek, hol annak, pedig a szó ugyan az volt angolul, nah mindegy. Nem állítom, hogy nem tanultam belőle semmit, de hogy használható lett volna, azt sem. Szerintem az ár/érték arányban így drága volt.

Nekem eddig a szuperintenzív tanfolyam jött be legjobban, itt ugyan heti 5x5 órát jártam és majdnem kimúltam a végére, de utána azt éreztem, hogy "Na ez már valami!". Ha nyelvvizsgára is szükséged van, én nem javaslom.

2009. jún. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én az ELO-s tananyag segítségével 1 év alatt középfokú angol nyelvvizsgát tettem. Szerintem ez annak éri meg leginkább, aki amúgy is szeret önállóan, a saját tempójában tanulni.
2009. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!