Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban a 's is valaminek...

Az angolban a 's is valaminek a rövidítése?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra, hogy pl.: a I've az I have összevont alakja. az It's bed [az ágya] is valami ilyesmi? (birtoklás)
2012. márc. 14. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt úgy írják, hogy "its bed".

Az "it's" lehet "it is" vagy "it has".

2012. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mármint ugye arra gondlsz, hogy mondjuk Peter's book (Péter könyve). Ebben az 's egy óangol eredetű (valójában az ógermánból eredő) birtokoseset jelnek a rövidítése, de me már kihalt az eredeti jel, szóval a mai angolban nem rövidít semmit.

[link]

2012. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
A Peter's jelenthet "Peter has"-t, "Peter is"-t vagy Peter's-t, ahol semminek sem a rövidítése.
2012. márc. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző: Azért írtam oda, hogy melyik jelentésre gondolok, mellesleg ha "is" vagy "has" lenne, akkor "Peter's a book" lenne. A has-t ha jól tudom nem is rövidítik, csak akkor, ha van kiegészítő ige: "Peter's got a book".
2012. márc. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző: csak azért kommenteltem én is, mert az első azt írta, hogy minek a rövidítése, te pedig hogy nem rövidítés, és szerettem volna tudatosítani a kérdezőben, hogy nincs itt ellentmondás, mindkettő igaz. Természetesen a válaszod jó, nem állt szándékomban kötekedni. És a has-t soha nem rövidítem, és nem is nagyon tudom erre a szabályokat, csak hogy lehet rövidíteni, gondolom igazad van.
2012. márc. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
OK
2012. márc. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm csak erre voltam kíváncsi, hogy az nem egy összevont alak. csupán így fejezik ki a birtoklást.
2012. márc. 15. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!