Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fontos! Mennyi időbe telhet...

Fontos! Mennyi időbe telhet felkészülni egy középfokú német nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez nagyon egyénfüggő, rólam annyit kell tudni hogy mindig jól ment a német, de már három éve nem tanultam, nem kellett megszólalnom németül.

Viszont április végére van egy nyelvvizsga időpont, és úgy alakultak a dolgaim, hogy nagyon fontos lenne, hogy arra elmenjek és sikerüljön. Szerintetek erre van esély, vagy halott ügy egy hónap alatt felkészülni?


2012. márc. 18. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Hűha. Mégis azelőtt mennyire tudtad jól a németet? Tényleg beszélted, tényleg használtad, vagy csak azt hiszed? Mert ez sem mind1. Egyébként a legegyszerűbb, ha megcsinálsz néhány próbafeladatsort a nyelvvizsgából. Onnan elég reális értéket kapsz, hogy vajon sikerülne e vagy sem. Ha azt látod, hogy jól mennek, akkor érdemes felkeresni egy tanárt, aki segít a levélírásban illetve a kommunikációs részben. De 1 hónap az nagyon kevés. Én mikor felsőfokúztam angolból, akkor több mint 3 hónapot készültem rá úgy, hogy előtte is rendszeresen angoloztam. És így is éppen hogy meglett a nyelvvizsgám. Tehát akkor érdemes belevágni, ha azelőtt tényleg nagyon ügyes voltál belőle. Egy magántanár ezt könnyen megmondja neked. Ha mégsem akkor csak egy órányi pénzt költöttél az egészre és nem egy nyelvvizsga díját.
2012. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Voltál ?
2016. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Meglett?
2016. máj. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!