Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igazuk van a szüleimnek?...

Igazuk van a szüleimnek? Sikerült az angol felsőfokú nyelvvizsgám, de a szüleim szerint ez nem érdemel dicséretet, mert természetes, hogy sikerült, pedig egyedül készültem fel rá. Nagyon russzul esett, hogy meg se dicsértek.19/L

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 14:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Az attól függ, hogy mennyire természetes nálatok, az idegen nyelven való beszéd.
2012. márc. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Egyikük se tud angolul,csak németül.Németből van középfokú nyelvvizsgájuk.
2012. márc. 27. 14:10
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy dicséretet megérdemeltél volna,főleg ha egyedül készültél fel rá.Nekem csak harmadjára sikerült,nyelvtanárral...:)szóval ügyes vagy!
2012. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Ne törődj velük, igenis érdemelsz dicséretet, főleg úgy, hogy egyedül készültél fel rá!

Legyél csak büszke magadra:)

2012. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul esik, van ilyen. Bevallom őszintén, az lenne a "korrekt", ha megdicsérnének érte, mert a felsőfokú nyelvvizsga, főleg ha egyedül készültél fel rá, nem kis dolog.

(vedd úgy, hogy én most megdicsértelek, hátha ez kárpótol :-)

Viszont jobb, ha felkészülsz rá, hogy ez innentől kezdve már nem lesz jobb. A szülők védőszárnyain kívül, a nagybetűs életben senki sem fog téged megdicsérni azért, ha megteszel valamit, amire szükség van. Ha a kinézett munkádhoz diploma kell, akkor az állásinterjún nem fognak külön örülni neked, hogy "jaj, de jó, van diplomád és milyen jó eredménnyel". Ha a főnököd bejelenti, hogy el kell menned egy bizonyos továbbképzésre, akkor ha kész vagy vele, nem fog különösebben törődni azzal, hogy sikerült.

Persze ez nem vigasztal, legalább a szüleid lehetnének veled mások. De legalább annak örülj - már amennyire ennek örülni lehet -, hogy nem később, az életben kapod az első ilyen jellegű pofont vagy pofonokat, hanem már egész korán hozzászoksz ahhoz, milyen a világ.

2012. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
A szüleid nagy valószínűséggel érzéketlen parasztok, ez az igazság.
2012. márc. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindig megdicsértek, nem kellett ahhoz, hogy tényleg olyan "nagy" dolog legyen, amit elértem. Egyszerűen csak tudatták velem, hogy ők mindig büszkék rám.

Szóval, de, szerintem is érdemeltél volna dicséretet. Nem azért, mert egy nyelvvizsga emberfeletti teljesítmény, hanem mert a szülők is normális esetben ilyenkor együtt örülnek a gyerekükkel.

Sajnálom, hogy neked ebben nem volt részed. :( De én azért most így ismeretlenül is megdicsérlek, mert igenis sok munka és készülés van egy nyelvvizsga mögött! :) Szóval: ügyes vagy, csak így tovább, és ne keseredj el, majd rájönnek ők is, hogy milyen ügyes lányuk van! :)

2012. márc. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is teljesen egyedül készültem fel a felsőfokú nyelvvizsgámra, így pontosan tudom, hogy nem kevés munka áll mögötte. Persze a szüleid ezt az élményt nem élték át, így fogalmuk sincs arról, mennyi energia és kitartás kell egy ilyenhez. Úgyhogy én megdicsérlek téged, továbbra is légy ilyen ügyes :)

2012. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Kb. minden 10. ember szerez a fiatal korosztályban felsőfokú nyelvvizsgát, vagyis a teljesítményed kiemelkedő, a szüleid meg hülyék.
2012. márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Én se hallottam még apámtól hogy 'na de ügyes vagy' vagy hasonlót, max annyit reagált pl a diplomámra, hogy 'helyes'.

Sokszor én is néztem nagyokat, hogy ennyi a válasz, én majd kiugrottam a bőrömből, hogy sikerült az államvizsga vagy hogy előtte letettem 2 nyelvvizsgát is (hozzád mérve sajnos nem sokat érnek :P) vagy akár az érettségi, jogosítvány, bármi.

szóval kapisgálom miről beszélsz, egy 'örülünk' megjegyzés sokat javított volna, de ez van. A szívük mélyén biztos örülnek, csak nem tudják kimutatni vagy az is lehet, hogy féltékenyek :///

De ez téged ne törjön meg, csináld meg németből is, aztán majd pisloghatnak ;) :D

2012. márc. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!