Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol és mennyiért tudnék japán...

Hol és mennyiért tudnék japán nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a kultúrájuk és a nyelvük egyszer majd szeretnék kijutni japánba és jó lenne 1 értelmes mondatot váltani velük. :)
2012. márc. 28. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

www.livemocha.com

2012. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szia, én Robi szenszejnél tanulok, mégpedig online formában, azaz élő szkájpos órákon -- mivel ahol lakom, nincs japántanár... Ráadásul az óradíja sem eszement magas, hanem teljesen reális!


Egyáltalán nem bántam meg, hogy végül belevágtam ebbe a tanulási formába és hogy vele!! Robi szenszej nagyon felkészült, színvonalas, érdekes órákat tart, minden kérdésemre érthetően és türelmesen válaszol, s nagyon jól magyaráz.


Én annak idején a honlapját találtam meg először, az is nagyon jó, sokféle infót találsz rajta a japán nyelvről, a nyelvvizsgáról, a tanulásról, sőt képeken és videókon keresztül az ő személyes japánbeli élményeit is megismerheted. Ez az:


kiralyrobert.hu


sok szerencsét és jó tanulást, "ganbatte ne"

2012. márc. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. márc. 29. 17:53
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Robi sensei horribilis árakat kér
2012. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló! Hogy Robi szenszei kérne horribilis árakat? Nem hinném! Neki ugyanis az alap óradíja 5000 forint 90 percre, kapásból mondok neked 2 olyat is, aki ennél jóval többet kér:


1) Botyánszki Nárcisz 60 perc / 6000 HUF ( [link]


2) walen nyelviskola -- még a legkedvezőbb 180 óra hosszú tanfolyam esetére is több mint 5300 HUF / óra!!


Akkor miről is beszélünk? És ő nem úgy tanít, mint sokan, hogy épp megvan a 3-as vagy jóesetben a 2-es nyelvvizsgájuk, aztán esetleg még Japánban sem jártak, hanem neki a legmagasabb nemzetközi nyelvvizsgája van meg, és közel két évet élt Japánban!


És ha már az óradíjainál tartunk: felhívom a figyelmed arra, hogy Robi szenszej további 10-15% kedvezményt ad, ha valaki havi több mint 4 alkalommal tanul, ráadásul --- csak hogy személyesen is mondja valamit: amikor olyan helyzetbe kerültem (családi okok miatt), hogy fel kellett volna adom a japánt, mert anyagilag nem bírtuk volna, akkor is ki tudtunk találni közösen olyan megoldást, hogy azóta is folytathatom!


Kedves kommentelő, mire alapoztad azt a kijelentésedet, hogy horribilis árakat kér???

2012. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ez sem semmi: heti 1 óra 5000 HUF, heti 2 pedig 8000 HUF


[link]

2012. márc. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előző előtti előtti vagyok.

Én is tanultam japánul, tanártól. Ő 90 percért 2000-2500 Ft-t kért. Nem volt japán nyelvvizsgája, mivel neki az anyanyelve a japán, és nem 2 évet töltött kint, hanem 20-at. Nagy szerencsém volt, hogy rátaláltam.

Heti egyszer 5000 Ft-ot kiadni nyelvvórára igenis költséges mulatság és nem mindenki engedheti meg magának, csak a felső középosztály, és attól fölfele. És ez így még csak heti egy alkalomról beszélünk, a nyelvek többségét pedig min. heti 2-ben érdemes tanulni, mert úgy hatékonyabb.

Tehát Robi sensei akármennyire is jó (ezt pedig nem vitathatom, mivel nem ismerem) vele tanulni nagyon drága. Ez van. Akinek futja rá, örüljön neki és használja ki, hogy anyagilag ilyen jó helyzetben van! ;)

2012. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Előző - én vagyok az, aki Robi szenszej mellett szóltam az előbb. Persze, teljesen igazad van, én is egyetértek azzal, hogy a japántanulás sajnos sokaknak luxus, mert sokan örülnek, ha a hónap végén egyáltalán a számlákat fizetni tudják.


Igen, tudom, hogy élnek japánok is Magyarországon, és többen közülük ingyen, mintegy önkéntesként is tanít, avagy csekély honorárium fejében, ami nagyra becsülendő. (más kérdés, hogy az anyanyelv tanításának megint csak megvan a saját módszertana, amit jó, ha külön tanul az ember). Viszont a Magyarországon élő japánok többsége a fővárosban él...


Ettől függetlenül csak azt akartam érzékeltetni, hogy egyfelől nézve valóban nem alacsonyak az ő óradíjai sem, másfelől vannak annál magasabbak is (mondjuk más kérdés, hogy annak a tanárnak, aki annyit kér, van-e egyáltalán diákja...).


Az pedig sajnos nem csak a japánra, hanem a többi nyelvre is igaz, hogy egyfelől van egy árlenyomó tendencia, ami részben azért van, mert sokan drágább órát nem tudnának megfizetni, másrészt ott vannak a nyelvtanárok, akik ha szeretnének diákot, kénytelenek néha már nevetségesen alacsony áron is órát vállalni.


Zárásképpen pedig még egy gondolat: aki tanult japánt (és most az anyanyelvűeket ne nézzük, az más eset), az tudja, hogy a magas szintű elsajátításához igenis sok energia szükséges, és nem véletlen, hogy a fordító cégek is ritkanyelvi felárat számolnak fel rá. Tehát ha belegondolsz, hogy egy átlagos angolóra 2-3000 forint / 90 perc, akkor azért az a 4-5000 forint a japánra szerintem reális. Igen, természetesen azzal együtt, hogy magas ár. Legalábbis nekünk, magyaroknak....

2012. ápr. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Péter飛多 ***** válasza:
100%

én magamtól tanultam meg, és tökéletesen eltudok társalogni êlőben is ( persze jó pap is holtig tanul) és nem került nagy pénzekbe. összesen....egy kanji szótár, net, egy könyv, és szorgalom, kitartás.

úgy vagyok ezzel, hogy egy nyelv megtanulása költséges e vagy sem, hogy ha az ember akar akkor megtud tanulni MAGÁTÓL is, hisz ott a net, könyvtár...

Nekünk ( mivel csak 18 éves vagyok) nem volt pénzünk tanfolyamra, heti 1000 Ft sem, nem hogy 5000. így elhatároztam 4 éve, hogy komolyan megtanulom, és ma már én is tanítok 14-18 év közöttieket, amit tudok azt átadom, és mivel nincs nyelvvizsgám, így természetesen nincs képem elkérni egy fillért se, de boldoggá tesz ha segíthetek. Ez egy hobbi ahogy a tanulás is.

mindenkinek segítek szívesen, bár van aki lenéz mert nem vagyok perfekt és úgy tanítok. Elismerem, de ez csak a véletlen műve, hogy miért lett a hobbim az, hogy heti 3 órát tanítással töltök.

Ha Te is elítélsz emiatt, ítélj, mindenki maga dóntse el, de szívesen beveszlek a faceebookos csoportomba, ahol vannak az órák.

üdv.

2012. ápr. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szia nálunk is körbe nézhetsz.

Keleti Nyelvek Iskolája. www.keletinyelvek.hu

Tanárainkkal konzultálhatsz, Neked mi lenne a legjobb.

Várunk!


Keleti Nyelvek Iskolája

2012. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!