Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvvizsgá...

Szerintetek melyik nyelvvizsgát kéne megcsináljam, ha később külföldön szeretnék tanulni, majd dolgozni. Németországban vagyok kint cserediákként már 8 hónapja, még van 3 hónapom, de jó lenne tudni, mire is kéne készülni?

Figyelt kérdés

Hallottam már a goethe -ről azt mondják nagyon jó, de nem tudom, melyik érné meg legjobban?

És hallottam, hogy vannak bizonyos nyelvvizsga tételek. Írnátok erről pár szót? Jelenleg a B2- es és a C1- es között gondolkozom.


2012. márc. 31. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát amit kint is elismernek, az a TestDAF. munkavállaláshoz is elfogadják, és Magyarországon is van tudtommal vizsgahelye. beütöd google-ba és kiadja a vizsgahelyeket, kint is van sok nagyvárosban és felkészítő tanfolyam is tudtommal.
2012. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
12 hónap alatt anyanyelv C2 re kéne menned nem B2 re mondjuk ha végig verted meg 2 vodkáért beverted akkor nem csoda hogy csak a ja jajajat gyakorolhattad
2012. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces vagy második. -.-" 11 hónap! és 0-ról kezdtem.
2012. márc. 31. 17:29
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
akkor is..én kint sem voltam külföldön mégis 16 évesen küldtem le angolból az anyanyelvet , bár ahhoz születni is kell 1 kicsit talán jeahzorrr de meg is lehet tanulni bekockulva aztán persze az leromlik
2012. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ha ennyire okos vagy akár el is tűnhetsz. normális kérdést tettem fel, nem kellenek az üres szövegek. köszönöm kedvességed.
2012. márc. 31. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:

no most,ha te külföldön akarsz tanulni akkor nem fogják neked elfogadni a bme,telc és hasonló kaliberű,csak Magyarországon valamicskét érő nyelvvizsgákat.

Geothe, ÖSD (bár az osztrák),és a legjobb,ami minden országban elismert: DSD (csak évente 1 vizsganap van a nagyobb városokban, de nézz utána)

2012. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor ügyes vagy kisfiam rakjál amit akarsz kedvességből nem élsz meg
2012. ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!