Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gazdasági angol nyelvvizsgánál...

Gazdasági angol nyelvvizsgánál az "is it true that retail outlets in the city are losing business to hypermarkets and shopping malls" kifejtős kérdéshez mit lehetne írni?

Figyelt kérdés
bármilyen vázlatpontok is segítenénk, csak nem tudom hogy kezdjek hozzá
2012. ápr. 1. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik gazdasági vizsgára készült. OECONOM-on 160 szavas az esszé. Ami kb 3 bekezdést jelent. (középfok)


Tehát először ki kéne találni 3 pontot, amiről írni akarsz.


Sok ötletem nincs, azt mindenképp beleírnám, hogy a hipermarketek gyakran visszaél(het)nek az erőfölényükkel, és alacsony árakat erőltetnek a beszállítóikra, amit a kiskereskedések nem tudnak megtenni, ezért hátrányba kerülnek és kiszorulnak. Itt meg lehet említeni a szabályozás, ellenőrzés fontosságát.


Ez nem irodalmi esszé, nem kell bevezetés-tárgyalás-befejezés.

De azért kezdhetsz valami elmélkedéssel, a saját véleményed, hogy miért rossz, ha ezek a helyek megszűnnek. Vagy miért jó.


Aztán még kell két bekezdés, az egyik amit korábban írtam, a másikra hirtelen nem nagyon van ötletem.


Külön lezáró mondatot én nem nagyon terveznék az esszé végére, de ha eszedbe jut valami frappáns, az persze nem baj.

2012. ápr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) remélem így már menni fog.
2012. ápr. 1. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!