Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sorani Kurd nyelvet szeretnek...

Sorani Kurd nyelvet szeretnek tanulni online es ingyen. Milyen forumok, oldalk, program akar? Nemet es angol nyelven is jo.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok neked indikációkat adni, de örömmel kaptam fel a fejem a kérdésedre. Ez igen! Végre valaki érdeklődik a kurd iránt, és azt is tudja, hogy a sorani más, mint a gorani, a kurmandzsi vagy a zaza. Tényleg és őszintén gratulálok. Volt idő, nem is olyan rég, amikor szívesen tanultam volna a kurmandzsit, amely hangtanában, kiejtésében és közelebb áll hozzám és az írása is latin betűs. Cserébe olaszt tanítottam volna. Sajnos, nem találtam rá lehetőséget, de kívánom, hogy neked módod legyen soranít tanulni - ami nehéz dió..de fel lehet törni:D
2012. ápr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hat igen eleg nehez a kiejtese...talaltam par anyagot a youtubon angolul az angolom nem a legjobb de kezdesnek az is eleg :) a parom csaladja miatt szeretnem megtanulni mert ök csak kurdul beszelnek :(
2012. ápr. 4. 06:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Zor spas:-), hogy válaszoltál. Biztos, hogy nehéz lesz, de ha eltökélt vagy, menni fog. A párod nem tudna segíteni? Mindenesetre, sok-sok sikert hozzá, és...Biji Kurdistan bahur ve bashur.:-)
2012. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Niwarot basch...az a baj ö sokat dolgozik es amikor együtt vagyunk ithon nem akarom meg ezzel is "tömni"a fejet...persze segit amikor kerdezek valamit de nem ültethetem ide mellem 2 orat :-)tenyleg te honnan tanulod vagy tanultad ha megkerdezhetem.. zor supas
2012. ápr. 4. 12:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor viszonzom a kedves kívánságot: Newroz piroz be!

Hogy én hogy fedeztem fel a kurdot? Hát...nagy sora van annak!:D

Egyszer véletlenül rákattintottam az - akkor még létező - MED Tv-re. Kikerekedett a fülem és a szemem. Mivel tudtam, hogy a kurd az indoeurópai nyelvek "szatem"-csoportjába sorolható, ahová a szlávok is, elkezdtem figyelni. Tanultam oroszul, így percek alatt rájöttem, hogy -pl. -: a múlt idő képzésénél a "bú" funkciója olyan, mint az orosz "bil"-é; aztán rögtön fel lehetett fedezni,hogy használják a birtokragokat (hevalem, dajkam, huskam..)..aztán a számneveknél, egyéb indoeurópai képzési szabályok "élnek" (vist - u - hesh). Szenvedélyes tv-nézőként és nyelv-hallgatóként lassan-lassan eljutottam oda, hogy a kurmandzsi nyelvű (leginkább politikai) "okfejtéseket" nagy vonalakban megértettem. A kurd népzene és néptánc egyébként hihetetlenül felvillanyoz: izgalmas, gyönyörű (és az is "rögeszmém", hogy a médek és a magyarok eleinek története egészen ős időkben közös szálon futhatott valameddig). No, addig gyönyörködtem a különféle - ragyogó - dengej-ekben és stranbej-ekben, míg egyszer megszünt az adó. Ma már csak goraní és soraní-nyelvűeket tudok nézni, amelyeknek a megértése jóval nehezebb, de a zenék továbbra is elbűvölnek. Ismered az iráni Koma Kamkaran-t? Óriásiak...

Hát, dióhéjban, ennyi a történet.

2012. ápr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jav.: denGbej-ekben
2012. ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
szia..hol tudok ilyen adot nezni mondanal nekem.mert akkor legalabb hallom is es az is sokat segit..
2012. ápr. 5. 06:07
 8/10 anonim ***** válasza:

Örömmel mondok, amit tudok:

nekem egy COLUMBIA-tipusú műholdvevőm van; ezen, kapásból, a következőket javasolhatom:


- KURDISTAN Tv (nálam: 10-es csatorna)

- ZAGROS Tv (24-es)

- GALI KURDISTAN (119-es csat., - kurmandzsiul, szerintem, Gelé Kurdistan)

- URD Kurdish Broadcast (233-as)


Hátha megtalálhatod valamelyiket. Műholdon biztos! Roj bash!

2012. ápr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

[link]

ezen az oldalon sok kurd tv-t tudsz nézni :)

2012. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 farid válasza:
Jiyana min biji kurd u kurdistan:D
2013. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!