Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a mondat így helyes? Jól...

Ez a mondat így helyes? Jól fogalmaztam meg?

Figyelt kérdés
" I'm afraid that I lose my best friend...Because of somebody else. Who he/she will love better. And I will not be rather good for him already...I'm scared"
2012. ápr. 4. 20:54
 1/8 A kérdező kommentje:
*him/her
2012. ápr. 4. 20:54
 2/8 anonim ***** válasza:

félig-meddig


I'm afraid, I've lost my best friend.

Because of somebody.

Who will love better me?

2012. ápr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
azthiszem,az akkor better than me..
2012. ápr. 4. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
mit akartál írni? magyarul?
2012. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
"Félek hogy elveszítem a legjobb barátomat..Valaki más miatt. Mert ő jobb lesz (nálam).. És nem leszek neki (már) elég jó.Félek..
2012. ápr. 4. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:

I am afraid I have lost my best friend. Because of somebody else. Because he/she will be better than me...And I won't be good enough for him any more. I am scared.


Amúgy, hogyan jön be a love a fordításba, ha magyarban nincs "szeret"? Amúgy, ha meg akarod tartani ezt, akkor: "Because he will love him/her more" Angolban nincs olyan, hogy "love someone better", vagyis van, de az azt jelenti, hogy "Szeret valaki jobbat", tehát a better a someone-ra vonatkozna, nem ez igére. Jobban szeretni az "love more".


Amúgy ha megakarod tartani a vonatkozói szerkezetet, akkor pedig: "Somebody who will love him/her more".

2012. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Félek hogy elveszítem a legjobb barátomat..Valaki más miatt. Mert ő jobb lesz (nálam).. És nem leszek neki (már) elég jó.Félek..


I'm afraid, I'll lose my best friend.. because of someone else. Because he/she will be better than me.. And I won't be good enough for him/her. I'm afraid..

2012. ápr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaj, elnézést, valamiért elveszítETTEM-t olvastam...


Tehát az elveszítem, az tényleg úgy van, hogy:

"I am afrad that I will lose my best friend"

2012. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!