Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú (B2) német TELC...

Középfokú (B2) német TELC nyelvvizsga szóbeli részén mik a prezentációs témakörök? Én választok közülük?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
gy utazás, egy könyv, egy film, egy zenei fesztivál, egy sportesemény.meg még 1-2 dolog.de ha ezeket megtanulod, vagy mondjuk az utazást és a könyvet, elég lesz az:)és igen te választod ki, de ne ess olyan hibába mint én h csak az egyiket tanultam meg és pont nem az nem volt..
2012. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!! :) azert atmentel??

Hogyhogy pont az nem volt benne?nem ugy van akkor,hogy az 5bol en valasztom ki a temat?

2012. ápr. 6. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:
a vizsgán 2 téma közül választhatsz. de nem csak azok a témák fordulhatnak elő, amiket az előző írt, hanem pl a national dish in your country, hungarian school system, security in the sky... szóval minden témakört nézz át, amikor a telc honlapján fent vannak, mert bármi lehet
2012. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
en azt hallottam,hogy nemeten nincs annyi tema,mint angolon...
2012. ápr. 6. 13:54
 5/5 anonim ***** válasza:

TELC Deutsch B2-n (az angollal ellentétben) itt az öt téma közül arról beszélsz/prezentálsz, amiről akarsz, ráadásul a témák előre megvannak adva és mindig ugyan azok. Egyet (esetleg kettőt) betanulsz, és kész.


A telc Deutsch B2 vizsga felépítése - részlet:


A prezentáció során a vizsgázónak be kell mutatnia az általa választott témát a másik vizsgázónak, majd legalább egy kérdésére válaszolnia is kell (kb. 2.5 perc/vizsgázó).


A prezentáció témái a következők lehetnek:

*egy könyv, amit olvasott (téma, szerző, az Ön véleménye, stb.)

vagy

*egy film, amit látott (téma, cselekmény, színészek, az Ön véleménye, stb.)

vagy

*egy utazás, amin részt vett (célja, ideje, az adott ország és lakosai, látnivalók, stb.)

vagy

*egy zenei rendezvény, amit meglátogatott (zenei irányzat, zenészek, helyszín, személyes preferenciák stb.)

vagy

*egy sportesemény, amelyen részt vett (sportág, helyszín, résztvevők, eredmények, stb.)

[link]

2012. ápr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!