Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kitex nyelvvizsga írásbeli...

Kitex nyelvvizsga írásbeli részén a levélírásnál bele lehet javítani a megoldólapba?

Figyelt kérdés

mármint van egy piszkozatlap meg egy megoldó amire a kész fogalmazást kell felvinni, de ha egyszerre arra írok mert kevés az idő és hibázok lehet bele javítani?

aki volt már ezen a vizsgán válaszolhatna, köszönöm.


2012. ápr. 6. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

A levélnél az egyértelmű javítást elfogadják a megoldólapon (áthúzás, zárójelezés, csillagozás), a piszkozati lapot nem veszik figyelembe, tehát amit oda írsz az olyan, mintha nem is írtad volna le...

A többi feladatrésznél (szövegértés, magnó, ahol betűjeles (ABCDEFG...) válaszok és X-elős megoldások vannak, ott nem lehet javítani) persze a feladatlapon firkálhatsz össze-vissza magadnak, áthúzhatsz bármilyen megoldást, de a végleges megoldólapon, amit ők vesznek kézbe, ott nem fogadják el a javítást.

Mikor mész, milyenre?

2012. júl. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod:)


igaz most már lezajlott a vizsga, a májusin voltam idegenforgalmi angolon és hála istennek sikerült:)

a vizsgáztatók is nagyon szimpatikusak voltak meg az egész olyan vizsgázóbarát volt sztem.

ráadásul egy nagy kihagyás után lett meg (mármint évekig nem foglalkoztam angollal) szóval meg is lepett a dolog:)


szóval megvan ez a lényeg, egyébként nem tudod véletlenül hogy sima középfokon milyet érdemes letenni (most már mondjuk német) nekem TELC-et ajánlották.

2012. júl. 19. 10:42
 3/8 A kérdező kommentje:
bocs áprilisban, májusban nincs is..
2012. júl. 19. 10:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se nehéz a kitex, nekem is csak pozitív élményeim vannak róluk :) németből és angolból is megcsináltam a diplomám miatt.

Te is a suli miatt csináltad a Kitex id.fog. vizsgát? Csak mert oda 2 szakmai kell, és 2 különböző nyelvből... (turizmus - vendéglátás alapszak) vagy mi máshoz tetted le? Amúgy az egyik kiváltható egy (általános) felsőfokúval (C1 komplex) is.

2012. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

jaja diploma miatt kellett nekem is, bár én gazdasági alapszakon végeztem, nekünk is kikötötték h szakmai kell de azt nem h milyen, szóval ez az idegenforgalmis vhogy jobban tetszett ezért ezt csináltam.

te most mesterképzést végzed?

2012. júl. 19. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Értem. Nem tudtam, hogy a gazdász szakon is lehet turizmusból vizsgázni :D

Nem mentem mesterre, munkát keresek, dolgozni szeretnék. És mellé tovább fejleszteni a nyelvtudásom :P

2012. júl. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

látod látod milyen ez a világ.)


én is most vhogy a kettő között filózom állás is kellene meg tanulni is szeretnék, tehát ez már egy másik történet:)


egyébként ha nem vok túl indiszkrét te milyen alapszakon végeztél és eddig milyenek az álláskeresési tapasztalatok?

tényleg érdekel.

2012. júl. 22. 10:07
 8/8 anonim ***** válasza:

Kodolányi - Turizmus - vendéglátás szak. (Diploma + 2 szakmai nyelvvizsga - német, angol)

Munka a környékemen semmi, Pest/Balcsi nem megoldható számomra, külföldre pedig nem jutok ki :/

Marad az átképzés és a pályamódosítás :(

Ilyen ez a világ :S

2012. júl. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!