Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 14 éves vagyok 8 éve tanulok...

Laczkodoki kérdése:

14 éves vagyok 8 éve tanulok angolt. A B2-es próba nyelvvizsgám 78%-os lett. Szerintetek van esélyem a C1-es vizsgára, ha minden nap gyakorlok és járok egy magántanárhoz? A nyelvtan menne, de a szóbelitől félek.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 15. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
attól függ mikorra tervezed a vizsgát.
2012. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 EffyStonem96 ***** válasza:
Először is, nagyon szuper, hogy ennyi idősen ilyen jó próbavizsgát csináltál. Másodszor, ez még akkor is csak próbavizsga. Szerintem előbb érdemes kipróbálni magad igazi vizsgahelyzetben, menj el egy rendes középfokú vizsgára. Harmadszor, ha ez megvolt, gondolkodhatsz a felsőfokon. Elhiszem, hogy a nyelvtan menne, viszont a szóbeli témák már olyanok, amikről egy 14 évesnek még fogalma sincs, például bizonyos történelmi kérdések. Az ilyeneket inkább nyagygimnazistáknak,sőt, főiskolásoknak, egyetemistáknak szánják. de te tudod...
2012. ápr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: Valamikor nyár végén, esetleg ősz elején szeretném megpróbálni


2. Válaszoló: Nincsenek valahol megadva, hogy mikről kell beszélni a szóbelin? Mert ha nincs, akkor nem lenne egyszerű levizsgázni.

2012. ápr. 15. 12:45
 4/11 anonim ***** válasza:
ok, de mondjuk attól is függ, hogy melyik nyelvvizsgára akarsz menni. ha találtál magadnak egy megfelelőt, akkor a honlapon megtalálhatod a témaköröket(nyugi,nincsenek történelmi kérdések,de azért tényleg van egy-két nehezebb témakör). Ha szerencséd van és jó a magántanárod akkor fel tudsz készülni rendesen !
2012. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EffyStonem96 ***** válasza:
Nem elrettenteni akartalak, vagy ilyesmi. Döntsd el, hogy hol akarsz vizsgázni, és a honlapon mindig fenn vannak a témakörök. Sok készüléssel elképzelhető a siker, de akkor is úgy gondolom, hogy előbb a középfokút csináld meg...
2012. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat mindkettőtöknek!

Én is úgy gondoltam, hogy először középre megyek és utána próbálkozik majd.

2012. ápr. 15. 14:38
 7/11 A kérdező kommentje:
Próbálkozok*
2012. ápr. 15. 14:38
 8/11 anonim ***** válasza:
én nyolcadikos vagyok.én középfokú szóbelinél Origósra mentem.82% lett.írásbelire most megyek.szerintem a szóbeli az Origósnál a legkönnyebb.ott az írásbeli nehéz a nyelvtan miatt.de ha az megy,akkor szerintem menj Origósra.amúgy szerintem a Társalkodó is a jók közé tartozik.meg az Euroexam:)szerintem lenne esélyed.és különben is,meg lehet próbálni.lehet hogy sikerülne.csak tenni kell érte;)
2012. ápr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16:00 vagyok:azt kihagytam hogy én Társalkodó írásbelin már voltam(még nem tudom az eredményt)és most Origósra megyek.
2012. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2012. ápr. 15. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!