Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a nearly és...

Mi a különbség a nearly és almost között? Példamondat. Majdnem harminc éves vagyok. Ez mindkettővel írható?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt le van írva, miben térnek el:


[link]

2012. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:
69%

Ebbe a mondatba mind a kettő jó. Közeli szinonimák és 99%-ban ahol az egyik jó, jó a másik is.


Körülbelül a magyar "majdnem" (almost) és "kis híján" (nearly) szavaknak felelnek meg. Ilyen értelemben lehet különbség közöttük.


I almost married your mother in 1974.

Majdnem elvettem anyádat 1974-ben.

-> ez olyasmit sugall hogy nagyon közel voltunk egy célhoz, amit esetleg végül sikerült is utolérnünk.

I nearly married your mother in 1974.

Kis híján elvettem anyádat 1974-ben.

-> ez inkább olyasmit sugall, mintha örülnék, hogy hajszál híján megmenekültem.


I almost died when he scared me.

Majdnem meghaltam amikor megijesztett.

I nearly died when he scared me.

Kis híján meghaltam amikor megijesztett.

-> a második mondat valamivel erősebb ijedtséget sugall.


I almost finished my homework.

Majdnem befejeztem a házimat.

-> ez inkább arra koncentrál hogy a házi feladat nagy része már kész.

Kis híján befejeztem a házimat.

-> ez inkább arra koncentrál, hogy nem sikerült befejeznem a házimat.


Amint látod a különbség árnyalatnyi, és lehet hogy más fülnek nem is hangzik különösebben másnak, de egy kicsit azért ott van.

2012. ápr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek.

Vree nem fukarkodtál a betűkkel (mint mindig). Köszike. Hogy tudsz te ennyi mindent. :-) Ügyi vagy.

2012. ápr. 17. 04:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!