Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik EU tagországokban...

Melyik EU tagországokban kötelező nyelvvizsgát tenni a diplomához?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Sehol, szerintem csak magyarorszagon van ez a baromsag.


Az hogy egy magyarorszagon, magyarul dolgozo embernek mit er az eszperanto nyelvvizsga azt meg senki nem tudta nekem elmagyarazni...

2012. ápr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy csak nálunk van ilyen?

Azt értem, hogy Nagy-Britanniában nem kell, mert az övék a világnyelv, de mi van pl. a többi kelet-európai országban?

2012. ápr. 19. 18:03
 3/3 anonim ***** válasza:

ok, en eltem nehany orszagban europaban tehat:


Portugaliaban, Hollandiaban, a tobbnyelvu Belgiumban, Uk-ben, Nemetorszagban biztosan nem kell (nyilvan ha nem nyelvvel kapcsolatos szakon tanultal). Ez nem jelenti azt hogy a diakok tobbsegenek nem kell nyelvet tudnia. Az angol az elvart mivel a szakirodalom es a tankonyvek resze sokszor ezen a nyelven van.


Irorszagban, Olaszorszagban, Spanyolorszagban es Franciaorszagban pedig gyanitom hogy nem kell ugyanugy ahogy Skandinaviaban se (ott altalaban mar kozepiskolabol kijove tudnak az emberek angolul).


De ha gondolod amikor latok keleteuropait (litvant, lengyelt, esztet, vagy csehet) akkor megkerdezem. A munkahelyembol adodoan erre meg jo esely is van.


Azt is megismetlem: A Magyarorszagon letezo nyelvvizsga rendszer teljesen haszontalan, mely teljesen iparositva van es egy kulfoldon teljesen haszontalan papirral jutalmazza a nyelvvizsgat sikeresen letevo gyakorlatilag megrabolt embert. + Meg a nyelvtudast se meri rendesen.

2012. ápr. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!