Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TestDaF nyelvvizsga mennyire...

TestDaF nyelvvizsga mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Letette innen már valaki? Milyen volt a szóbeli? Tényleg nincs tanár, csak valami gép...?
2012. ápr. 21. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Angol és olasz nyelvtanár vagyok,de életemben nem hallottam még csak hasonló nyelvvizsgáról sem.Gép aligha hiszem, hogy tudna hitelesen értékelni.Gondolj bele, az kb. olyan lehet(persze ezt laikusként írom,mert nem láttam a gépet),mint a Google fordító.

Nagyjából, az értelmét lefordítja, de nem lehet vele értékelhető anyagot, anyagokat készíteni. Ha lehetne, már az összes fordító kollégám (azért írom így,mert én magam is fordító vagyok) lehúzhatná magát a wc-n és elmehetne teheneket hajtani, mert nem lenne szükség a munkánkra.


Na, ha a nyelvvizsgádat, pláne a writing(fogalmazás ill. levélírás) részét egy gép értékelné, az pont ilyen lenne, mint a google fordító.Ha pedig nincs írásbeli kifejezőképességet mérő feladat,akkor az a nyelvvizsga annyit is ér.(Erről a fajta vizsgáról most hallok először)

2012. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gép lenne, már minden megbízó egyszer csinált volna egy nagy beruházást, megveszi, és utána soha de soha többet nem kell egy huncut fillért se fordításra,fordíttatásra,fogalmazáskészítésre költenie.Aligha hiszem, hogy ilyen lenne,mert bár akármennyiért is adják(biztos nem lenne olcsó), ez baromira megérné azoknak a megbízóknak,akik nagyon sokat fordíttatnak, és baromi ráfizetés lenne a hús-vér fordítóknak.


A fordítói lobby ezt a gépet hamar a mélybe rántaná. Ez ahhoz túl sok embernek ad munkát világszerte Magyarországtól Japánig, Kínától az USÁ-ig, vagy épp Perutól Ausztráliáig.

2012. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
FELVEVŐGÉPET kérdeztem... -.-"
2012. ápr. 21. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég műveletlen mindkét előző hozzászóló. A TestDaF vizsga a Test Deutsch als Fremdsprache rövidítése. Egy olyan nyelvvizsga, amit elfogadnak külföldön is. És igen, a szóbeli részen nincs tanár, felveszik egy gépre amit mondtál, és központilag értékelik. A többi rész nem tudom hogyan van, az is lehet akár elektronikusan, főleg egy tesztes rész.

Azt mondom, hogy ezt akkor érdemes csinálni, ha már jártál vmilyen felsőoktatási intézménybe, ugyanis a feladatok nem a hagyományos nyelvvizsgatémakörökre épülnek, hanem az egyetemi élettel kapcsolatos, az ott előforduló problémákat kell megoldani. (Nem kaptál ösztöndíjat, dumáld ki...) Ha azt sem tudod, mi alapján osztják, nem tudod kidumálni.

2014. febr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A válasz kicsit megkésett, de hátha segít. Én most tettem le két hónapja a TestDaf nyelvvizsgát, én könnyen teljesíthetőnek ítélem meg, viszont én 2 hónapig jártam Németországban TestDaf nyv. előkészítőre, ami a helyi Volkshochschule szervezésében indult. Valamint tankönyvem is volt hozzá mintafeladatokkal, és ez azért sokat segített. Végül 5,5,4,4 lett az eredményem, amivel fel is vettek egy német egyetemre. Ha anyagokra lenne szükséged, írjj privátban.
2015. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!