Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A véleményetekre lennék...

A véleményetekre lennék kíváncsi, ti hogyan csinálnátok? Emelt német érettségi előtt, még egy középszintű érettségit érdemes letenni? (többi lent! )

Figyelt kérdés

- Némettanár szeretnék lenni, tehát mindenképp emelt szinten fogok érettségizni németből. Az lenne a kérdésem, hogy jövőre - azaz 11-ben - érdemes-e megcsinálnom a középfokú érettségit is, úgymond gyakorlásként, vagy "fölösleges", hiszen úgyis még egyszer mennem kell majd.

- A tanárnő szerint, aki meg tudja csinálni a középfokú nyelvvizsgát, az az emelt érettségit is tudja. Előrehozhatom akár az emelt érettségit is?

- Ami miatt gondolkozom, az az, hogy jövőre érettségizem informatikából és utazás és turizmusból is, ezért nem tudom, hogy be merjem-e vállalni még a németet is ezek mellé.

Nagyon megköszönném a segítségeteket!


2012. ápr. 22. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Minél többet foglalkozol egy adott dologgal, annál jobban fog menni. A döntés csak rajtad áll.

Bár én már nagyon rég jártam suliba, nem látom át a mai rendszert.

2012. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én csak emeltet tettem németből, és végül megbántam, mert bár jó lett, nem ilyen irányba tanultam tovább (nem számított ez a tárgy, így a pluszpont se) és csak pontot vesztettem vele, hogy a mondjuk 95-100%-os közép helyett egy 86%-os emeltem volt.


középfokú nyelvvizsga után mentem emeltre és tényleg megcsinálható azzal a tudással. előrehozható, akkor teszed le, amikor csak akarod, de fontos, hogy tudd, csak egyszer futhatsz neki a gimi alatt, ha elrontod, már csak gimi után pénzért teheted le újra.

2012. ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen tegyél le egy közepet is, ha van rá lehetőséged. Úgyis a jobb eredményedet fogják nézni pontszámításkor, veszteni pedig nem veszthetsz semmit. Mondjuk én angolból és németből is egyből emeltre mentem, de ez azért volt így, mert mindig csak az egyik nyelvre akartam koncentrálni. Így tizedikben voltam angolból, most tizenkettedikben pedig németből emelten. Hamarosan jön a szóbeli!
2012. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazándiból a némettel szeretnék majd foglalkozni, szóval mindenképpen kell majd az emelt érettségi.:)

2012. jún. 13. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!