Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A diplomás szakoknál, milyen...

A diplomás szakoknál, milyen nyelvvizsga kell, szakmai közép vagy felőfokú általános, de középfokú általános nyelvvizsga nem elég?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyetemenként változnak a követelmények, mindig a felvi.hu információi alapján tájékozódj (a szakleírásnál, a be- és kimeneti követelményeknél írnak a nyelvvizsgáról is), vagy ha már jársz valamilyen felsőoktatási intézménybe, akkor a Tanulmányi Osztályon érdeklődj. Én osztatlan gyógyszerészképzésben végeztem a SOTÉn négy éve, nálunk akkor a diploma megszerzésének feltétele a középfokú C típusú államilag elismert nyelvvizsga és az alapfokú szaknyelvi vizsga megléte volt a követelmény két különböző élő világnyelvből, amelyek közül az egyik angol. A szaknyelvi vizsga kiváltható volt egy másik középfokú C típusú nyelvvizsgával.
2012. ápr. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van, egyetemenként változó, hogy milyen nyelvvizsgát kérnek, nálunk (OE) egy középfokú C kell, de ha ez nem angol nyelvből van, akkor kell egy angol alapfokú is, de ez utóbbi kiváltható egy belső tanfolyammal (fel kell venni, mint egy tárgyat és vizsgázni kell belőle)
2012. ápr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tehát akkor elég vhol egy általános középfokú nyelvvizsga is?
2012. ápr. 24. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem az egyetem, hanem a szak határozza meg a nyelvvizsga kritériumokat!

Én turizmus szakos voltam a KJF-en, a szakon 2 szakmai középfokot kértek, és ugyanezt kérték volna a BGF-en vagy pl. a Szolnoki Főiskolán is, mert a szakhoz ez tartozik...

Szakmai nyelvvizsgákat többnyire csak 'hasznos' nyelvekből lehet letenni (angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz) szóval nem eszperantó vagy lovári vagy ilyen izék :D

Jah és a szakmai közápfokot kiváltja 1 általános felsőfok, de csak 1-et.

2012. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Harmadik, tényleg nem kötözködni akarok, de az általad leírtak alól saját példámból tudom, hogy vannak kivételek. Az adott egyetemen szakon belül eltérések vannak, ebben 100%-ig igazad van, de pl. a gyógyszerészképzésnél egységesen közép C nyelvvizsgát írnak elő élő világ-, vagy etnikai kisebbségi nyelvből (tehát akár lovárit is) a vidéki egyetemek, míg a SOTE két nyelvvizsgát kér, és az egyiket kiköti, hogy csak angol nyelvből lehet.


A Kérdezőnek továbbra is azt tudom tanácsolni, hogy a tanulmányi osztályon érdeklődjön a konkrétumokról, de ha szakmai közepet kérnek, akkor az általános közepet szinte 1000%, hogy nem fogadják el, esetleg az általános felsőt.

2012. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!