Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol után melyik a második...

Az angol után melyik a második leghasznosabb nyelv?

Figyelt kérdés
Felvettek a XII. kerületi Városmajor gimnáziumba spanyol szakra, azt jelöltem be elsőnek, a németet másodiknak. Sokkal jobban szeretem a spanyolt, a német nyelv nem tetszik, de elgondolkoztam azon, hogy Magyarországon sokkal több a német cég, mint a spanyol. Csak kíváncsiságból szerintetek a kettő közül melyik a hasznosabb és úgy általában az angol után melyik?
2012. ápr. 30. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
hát tanuld,amit jobban szeretsz.de amúgy az angol után talán a német.de szerintem nem lehet hajszálpontosan megállapítani,hogy melyik.hasznosak még:német,francia,orosz.a többiről nem tudok nyilatkozni.de akármelyiket tanulod is,lesz haszna.amúgy mi szeretnél lenni?
2012. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eszperantó.
2012. ápr. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
15 évesen még nem tudom. Lehet, sőt valószínű, hogy külföldön (valami mediterrán országban) szeretnék dolgozni.
2012. ápr. 30. 20:07
 4/8 Vree ***** válasza:
Magyarország földrajzi helyzete miatt Ausztria adódik (sok ottani cég települ ide, és ha utazni akarsz vonattal is csak pár óra) tehát a német. De szerintem ha a spanyol jobban tetszik, ne mondj le róla. Azt nem mondanám hogy hasznosabb mint az angol vagy a német, de ha multiknál akarsz elhelyezkedni akkor az amerikai nyelvterületeken pl. erősebb a németnél. Azt nem mondom hogy spanyol cégnél fogsz dolgozni, de hogy egy angol+spanyol nyelvtudással kapsz meg egy jó pozit vagy előléptetést azt simán.
2012. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Angolul elég jól tudok és az lesz a másodlagos nyelvem am köszi a válaszokat
2012. ápr. 30. 20:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is spanyolul tanulok, de rájöttem, hogy a német sokkal hasznosabb lett volna! Úgyhogy a tények alapján a német hasznosabb sokkal. De ezek ellenére, ha te feltétlen spanyolt akarsz, úgyis azt fogsz, nem tudunk megakadályozni. :)
2012. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mar ugyse tudok valtoztatni a dolgon, felvettek
2012. ápr. 30. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a német. Főleg most, hogy megnyílt itt kecsóna a merci gyár, ellepték a várost a németek...
2012. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!