Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akar valaki kínaiul tanulni?

Akar valaki kínaiul tanulni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor hogyan kezdenétek neki? Érdekel a kultúra is, vagy csak a nyelv?
2012. máj. 2. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
a faszt! minek?
2012. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
inkább Koreai nyelv sokkalta egyszerübb... a Hangul a világ legkönyebben tanulható ABC-je... egy délelőtt alatt tudni fogod :-) ha kell online tanulópartner akkor csak szólj :-)
2012. máj. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
100%
Persze, miért ne? :) Tudsz egy jó tanfolyamot?
2012. máj. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én hobbiból kezdtem most nyelvet tanulni. Igaz, nem mandarint, hanem japánt. De majd mandarinul is elkezdek tanulni. A kínaiakért annyira nem vagyok oda, állítólag nem szeretik a külföldieket (ahogy a japánok se, viszont minket rokon népüknek tartanak). A kínai kultúra rendkívül színes. Az írásuk a legrégebbi ma is használt írás a világon, ha azt nem nézzük, hogy manapság egyszerűsített karaktereket használnak. A kínai nyelv igazából egy nyelvcsalád, amibe több nyelv is beletartozik. A mandarint másfél milliárd ember beszéli. A mandarin 4 féle hangsúlyt különböztet meg, a kantoni 6-ot, de van olyan nyelv is, ami ennél többet. Hatalmas ország, változik a dialektus, de maga a nyelvtan is. Egy kantoni pl. nem fogja megérteni a mandarinul beszélőt, ez fordítva is igaz. A mandarinban külösebb nyelvtan nincs. "Összedobálják" a karakterjeiket, amiket hanzinak neveznek. Ezekből rengeteg-rengeteg van, fene tudja mennyi, de egy művelt kínai ismer 4-5000 karaktert akár. Vannak átiratok a latin nyelveket beszélők-írók számára, a legelfogadottabb a pinyin, azt fogod a legtöbb helyen látni. A pinyin ábrázolja a hanglejtést is, a magánhangzók fölé ilyen kis bigyókat téve. Viszont néha nem valami logikus, a pinyin átirat néhol teljesen különbözik a valós kiejtéstől.

A mandarin nyelv egyébként nagyon tetszik, nagyon lágynak tartom, lágyabb a fülemnek, kellemesebb hallgatni, mint egy angolt, pláne mint a németet, vagy az oroszt.

Ha mandarinul szeretnél beszélni, csak bíztatni tudlak, előbb utóbb behozza a rá fordított időt ;) A hanzikat nagyon tanuld, nagyon-nagyon, az az alapja. Foglalkozz vele, gyakorold, írd át pinyinbe, és sokszor mondd el a kiejtését.

2012. máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Utolsó! Aranyos vagy! 5 éve tanulok kínaiul, már csak nyelvvizsga hiányzik és taníthatom is. Egyébként szerintem a mandarin szebb, mint a kantoni, ha kantonit hallgatok, mindig az az érzésem, hogy öklendeznek. :) Minimális nyelvtan azért van, de inkább intuición alapszik, és sokszor az egész mondat hanglejtése miatt különbözik a valódi kiejtés a pinyintől. Egyébként 5000 szó ahhoz kell, h mondjuk el tudj olvasni egy újságot, nézhess műsorokat a tévében. 8000 szó körül már gond nélkül olvashatsz regényt, megérted a politikát, ami efölött van, az számít kiemelkedően műveltnek. A legtöbb szót ismerő ember 15-20000 karakter között van, de ebbe beletartozik az ókínai is és nyelvjárási szavak. Az ilyen emberből száz évente talán ha akad kettő.

A japán viszont borzasztóan nehéz lehet, nekem vannak flashcardjaim, és a karaktereket felismerem (azokat, amelyeket a kínaiból vettek át), de kiejteni már nem biztos, h menne. :) De valószínűleg a japán lesz a következő. Az oroszt én se szeretem, a németet se, engem idegesít mind2 nyelv. Az angol meg szerintem elbűvölő tud lenni, ha megfelelően használják.

2012. máj. 5. 04:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!