Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Peter hat ANGEBLICH sein...

Peter hat ANGEBLICH sein STUDIEN in Russland beendet. Péter állítólag már befejezte tanulmányait Oroszországban. Helyes ennek a mondatnak a fordítása?

Figyelt kérdés

A megoldókulcsban ez a helyes megoldás:

Peter hat VERMUTLICH sein STUDIUM in Russland beendet.



2012. máj. 12. 11:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%

angeblich- állítólag

vermutlich- vélhetően, sejthetően, feltehetően, valószínűleg. ennek több fordítása is van, szövegkörnyezettől függ.


amúgy tökéletes a mondat.


a Studien a studium többesszáma. mind2 jó szerintem.

2012. máj. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

vagy: sein Studium

vagy: seine Studien


sein Studien az nem helyes

2012. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2012. máj. 12. 23:20
 4/20 anonim ***** válasza:

A megoldókulcsban helyes a megoldás.

Amit esetleg nem tudhatsz, az a következő: Egyetemi tanulmányok "das Studium" - nak a németben nincs többes száma. Tehát abban az értelemben, hogy tanulmányokat folytatni is csak a "Studium" a helyes.

Van a németben olyan többes szám, hogy "Studien", de ez a "die Studie", tehát egy írásbeli munkának, egy publikációnak a többesszáma, nem pedig a "das Studium"-nak.

Üdvözlet: Suzana Guoth

2012. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Már hogy a fenébe ne lenne a Studium-nak többes száma! Ne téveszd meg a kérdezőt. Kismilliószor hallottam már, megkockáztatom gyakrabban használják, mint egyes számban. Csakúgy, mint magyarban.
2012. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

11.29

Hiteles forrásokból kellene bővítened az ismereteidet. Íme a forrás: 1. das Studium an einer Hochschule oder Universität hat keinen Plural. (DWDS)

Továbbá: 2. Langenscheidts Großwörterbuch: "das Studium: nur Singular eine Ausbildung an der Universität"


Azt hiszem, összekevered a "die Studie" főnévvel.

Azt javasolom neked, mielőtt ilyen támadást hajtasz végre máskor mások ellen, nem ártana egy kicsit tájékozódni előtte.

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2012. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 13. 15:02
 8/20 A kérdező kommentje:

Egyet viszont még akkor sem értek: az 1000 Fragen 1000 Antworten (mp3 CD melléklettel ellátott verzió) 10.-ik oldalán ez áll:


5. Haben Sie auch Hochschulstudien absolviert? Wo?


Nach dem Abitur bewarb ich mich gleich um einen Studienplatz an der Universität Szeged. 5 Jahre später erhielt ich mein Lehrerdiplom.


Szóval akkor itt a kérdésben miért áll a tsz.? Vagy itt is rossz?

2012. máj. 13. 15:10
 9/20 anonim ***** válasza:

Hiteles forrással én is tudok szolgálni:

[link]


Bár nem vagyok egy nagy nyelvtanguru, de úgy tudom, a Duden-re hiteles forrásként szoktak tekinteni. De nem ez a lényeg. Mivel német egyetemen tanulok, ebből kifolyólag gyakran kerülök kapcsolatba a Studium szóval, és annak többes számával is, amit meglepően gyakran használnak.


És nem, nem keverem a Studie főnévvel... :D

2012. máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Most nem keresem meg ezt a könyvet, de elhiszem neked, hogy így van benne. Egy tankönyv nem számít hiteles forrásnak. Ha ebben a tankönyvben a főiskolai tanulmányok megfelelője "Hochschulstudien", akkor ez egyértelműen rossz. Én is írtam néhány nyelvkönyvet. Azt hiszed, ma nem találnék bennük egy csomó hibát?

Az általam megadott források alapját képezik a nyelvhelyességnek.

De néha ezek is eltérő állításokat tartalmaznak. Légy egy kicsit türelemmel, még egy-két helyen utánanézek, és majd megírom, mit találtam. De ezekre az általam megadott forrásokra nyugodtan hivatkozhatsz, mert ezek hivatalosak és hitelesek.

2012. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!