Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy hívják azt, aki engem...

Hogy hívják azt, aki engem szeret? Van rá kifejezés? (angol)

Figyelt kérdés

Ugyebár a crush az a személy akit szeretek, akkor hogy hívják azt, aki engem szeret? Van rá kifejezés?

(angolban)


2012. máj. 12. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Kifejezésről nem tudok, mindig csak mondatba foglalva hallom/látom, pl. the girl/guy who has a crush on me.
2012. máj. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Szóval akkor az hogy - I has a crush - azt nem úgy kell értelmezni hogy - Nekem van egy olyanom aki szeret - hanem úgy hogy - Nekem van egy olyanom akit szeretek?

És a - Crush on ... - után lévő személyt úgy kell értelmezni mint pl valaki személylében?

2012. máj. 13. 09:34
 3/4 anonim ***** válasza:

A "has" az egyes szám harmadik személy, szóval olyan, hogy "I has" nincs. Esetleg: "I have".

Igen, a "crush" az mindig a te saját érzésedre utal, kivéve abban a kontextusban persze, amit az első írt.

Igen, úgy kell.

2012. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és a kijavítást. A "has"-t csak elírtam véletlen :S
2012. máj. 13. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!