Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulással javíthatok...

Nyelvtanulással javíthatok valamit a helyzetemen?

Figyelt kérdés
A kérdésem a következő: 24 éves vagyok, idén megszületik a kisbabám. Egy sima érettségim van, talán haladó angolnyelv tudásom. Eddig főleg ügyfélszolgálaton, call centerekben dolgoztam, illetve 3 évet kereskedelemben. Nem mondom, hogy nem szeretek tanulni, inkább úgy mondanám, hogy nem tudom mi az, ami tényleg érdekelne annyira és lekötne, hogy befizessek és elvégezzek egy tanfolyamot,amivel talán jobb életszínvonalat tudok biztosítani majd magunknak. A matek nem az erősségem,tehát a gazdasági, pénzügyi ágazat nem jó választás. Gondoltam arra,hogy nyelvet tanulok az angol mellett, főleg amig itthon vagyok a baba születéséig, utána már nehézkes lenne. Szóval szerintetek ha az angolt is felhozom közép szintre és egy másik nyelvet, gondolok itt a spanyolra vagy olaszra szintén legalább középszinten megtanulom, akkor azzal már lenne esélyem olyan állást taláni, ami "nem 100.000" Ft-ot fizet? Vagy mindenképpen valami másik szakmát is ki kellene tanulnom? köszönöm a válaszokat.
2012. máj. 13. 06:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lesz sokkal több esélyed. Én nyelvszakon diplomáztam tavaly júniusban, azóta keresek állást, de semmit nem találtam. Fordítani szeretnék, de annyira nincs semmi lehetőség, hogy már akár valami adminisztrációs irodai melót is bevállalnék akármilyen munkarendben, csak legyen keresetem. De egyszerűen sehová nem hívnak vissza, egy év alatt voltam összesen 4 állásinterjún, pedig rengeteg önéletrajzot kiküldtem már. Hiába beszélek folyékonyan 2 idegen nyelven és hiába van erről papírom, nem kellek sehová. Még csak azt se tudom, miért, mert a munkáltatók még arra se méltatnak, hogy válaszoljanak, hogy miért nem vagyok alkalmas. Én imádom a nyelveket, szabadidőmben folyton nyelvet tanulok és sokszor a hasznomra vált, de mégis azt mondom neked, hogy nem érdemes csak a munkalehetőség miatt belevágni, mert nem fogsz nagyobb eséllyel állást találni. Valami szakma kéne inkább. Nem tudom, mennyit fizetnek az ilyen munkáért, de rengeteg álláshirdetést látok mindenhol, hogy szakácsot, virágkötőt, ácsot, ilyen-olyan szereltőt stb. keresnek, de az a baj, hogy olyan kétbalkezes vagyok, hogy az ilyen kézzel végezhető munkákat biztosan nem tudnám jól csinálni, ács meg ilyesmi nem is nagyon lehetnék, mert nagyon alacsony és vékony lány vagyok, nem vagyok valami erős ezekhez a fizikai munkákhoz. Ha neked van hozzá tehetséged és kézügyességed, próbálj meg inkább szakmát tanulni, sokkal többre mész vele.
2012. máj. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kézügyességem nekem sincs semmi, szóval ezekben sem gondolkodom.

Hány éves vagy? Mindenképpen itthon szeretnél maradni? Ha ennyire jól megy neked a nyelvtanulás, akkor miért nem próbálod meg külföldön? Amihez nem kell túl nagy befektetés az az au-pair munka, ha mondjuk 26 éven aluli vagy. Illetve ha össze tudsz szedni kicsit nagyobb induló tőkét (családi segitséggel) akkor van lehetőség sima külföldi munkákra is. De gondolom ezen már végigrágtad magad.

2012. máj. 13. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!