Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van aki német középhaladó...

Van aki német középhaladó szinten van, de tudást szeretne, viszont nem akar felesleges ezreket kidobni az ablakon? Többi lent

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy együtt is tanulhatnánk. ( Fejér illetve Pest megye )Ha valakit érdekel, írjon
2012. máj. 14. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem szívesen írok erre a kérdésre, mert sokszor késő éjszaka is válaszolgatok az itt feltett nyelvi kérdésekre azért, hogy segítsek azoknak, akik nem tudják megfizetni a magánórákat. Éppen ezért sértő ez a megjegyzés a nyelvtanuló részéről, hogy "felesleges ezreket kidobni az ablakon". Meglep, hogy éppen a nyelvi óráknak az árát tartod felesleges pénzkidobásnak! Az egyik legjobb befektetés a nyelvtanulás, hidd el. Egy német középhaladó szintről nem fogsz tudni nyelvtanár nélkül minőségileg magasabb szintre eljutni. Szintentartásnak jó, de a németben - mivel nyelvtanár vagyok, tudom - sok olyan nyelvi szerkezet van, amit alaposan el kell magyarázni, hogy a nyelvtanuló egyáltalán megértse. Ha spórolni akarsz, vagy másra akarod költeni a pénzt, az természetesen a te dolgod, de én minden esetre azt javasolom neked, hogy legalább heti egy vagy kétheti egy-két órában vedd igénybe a nyelvtanárt is. Nekem is volt olyan tanítványom, akinek csak ennyit tudtak fizetni a szülei, és ő oldalakat írt tele a kérdéseivel, amikre én válaszoltam neki, és segítettem abban, hogyan tudja egyedül fejleszteni a nyelvtudását. Mindemellett már jó, ha van egy nyelvtanuló partnered is, de teljesen tanár nélkül oda juthatsz el, hogy valamit rosszul tanulsz meg, és akkor azon már igen nehéz változtatni. Ezt tapasztalatból mondom, mert ilyen esetek máshol is előfordulnak, és a vége mindig az, hogy a nyelvtanár segítségét kérik.
2012. máj. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:

Én elvileg hasonló szinten vagyok, szeretnék is majd felsőfokot, de mire gondoltál, hogy hogy tudnánk segíteni egymásnak?


28/F/Pest

2012. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Most érettségiztem,szóval énis valami hasonló szinten vagyok. Télen szeretnék nyelvvizsgát is.
2012. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!