Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Cervantes Intézet DELE-nyelv...

A Cervantes Intézet DELE-nyelvvizsgáján a hallgatási gyakorlat milyen minőségű, mennyire érthető? Tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy náluk sem fejhallgatóval történik a gyakorlat, de a kérdés arra irányul, hogy ugyanúgy egy ordító rádióval oldják-e meg, mint például az Origo esetén Szegeden.

2012. máj. 15. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a DELE esetében nem a magnót, vagy fejhallgatót kell várni (mellesleg én eddig csak magnóval vizsgáztam, nem is rég tudtam meg, hogy fejhallgatóval is létezik). A dele nyelvvizsga szeret nehezíteni, függ persze a szinttől, de közép szinten esélyes és felsőfokon biztos, hogy lesz benne olyan szöveg, amit úgy kell elképzelni, hogy egy argentin beszélget rádióban telefonon keresztül, vagy vmi nagy tömegben --> alig hallani vmit :S
2012. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Közben érdeklődtem még a kérdés kapcsán, és olyan válaszokat kaptam, hogy noha tényleg nem fejhallgató van a Cervantes-nél, de olyan hangfalrendszeren keresztül hallható, hogy elkerülik a visszhangot, és még csak meg sem süketülsz. Tudod, nem azzal a nehézséggel lenne baj, hogy milyen körülmények között beszél az illető, pályaudvaron, vagy telefonon keresztül, mert az maga a szintnek megfelelő hanganyag nehézsége. A probléma az, hogy az Origo például laboratóriumi körülményeket reklámoz, a tökéletes érthetőség érdekében, de egy ideje már elhagyták ezt leváltva egy magnóval, aminek a hangerejével játszanak, hogy hallható, és talán érthető is legyen, amit hallunk, amellett, hogy aki előtte ül, megsüketül, aki hátul, az meg épp hallja, és akkor még visszhangzik is az egész. Én még fejhallgatóval nyelvvizsgáztam Szegeden az ITK ottani lektorátusán, ha jól emlékszem a nevére, és spéci laborok voltak. Azt sajnos tudom, hogy a kisebb akkreditált intézmények, mint két tantermes nyelviskolák ezt nem tudják biztosítani, viszont akkor nem tudom, miért akkreditálják egyáltalán vizsgahellyé, ráadásul mára már a Szegedi Idegennyelvi Kommunikációs Intézet is ugyanezt műveli. Kicsit csalódtam bennük eredménytől függetlenül.
2012. máj. 22. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!