Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NÉMET: Jól fordítottam németrő...

NÉMET: Jól fordítottam németről magyarra a mondatot?

Figyelt kérdés

Ich melde mich nächste Woche, da ich zur Zeit nicht in der Plant bin.


Jelentkezek jövő héten, mert jelenleg nem vagyok az üzemben.


"da ich zur Zeit nicht in der Plant bin" tényleg ezt jelentheti?


2012. máj. 17. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát jelentheti ezt, de mi az a "Plant"? A németben ilyen szó nem létezik. Ha ez angol szó, akkor növényt jelent, de "abban" nem lehet lenni. Akkor még egy elképzelésem van: akivel levelezel, lehet, hogy egy cégnél dolgozik, amelyiknek ez a fantázianeve.

A "Plant" lehet a "Plantage" rövidítése is, ami mezőgazdasági nagyüzemet jelent, de több cégnek is lehet ilyen fantázianeve.

Kíváncsi vagyok mások megfejtésére.

2012. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Igen , a "Betrieb"-el lenne helyes ich melde mich nächste Woche, da ich zur Zeit nicht im Betrieb bin.
2012. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mentek a zöld mancsok4 Köszönöm!


Egy amerikai-német cégnél vagyok. A Plant -bár angol szó- az üzem kifejezésére szolgál.


a fő kérdésem a "da ich zur Zeit nicht in der Plant bin"-nel kapcsolatos értelmezésre irányul. :)

2012. máj. 17. 11:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Helyes. Azt jelenti, hogy "mivel jelenleg nem vagyok a cégben...."
2012. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Helyesen


"mivel jelenleg nem vagyok az

üzemben" -

2018. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!