Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A TELC nyelvvizsgáról mit...

A TELC nyelvvizsgáról mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Nézegettem az angol nyelvvizsgaidőpontokat és van egy TELC jó időpontban. Viszont nem sokat tudok magáról a nyelvvizsgáról (persze elolvastam, hogy miből áll), de az állt ott, hogy ceruzával kell kitölteni. Ezmiez?
2012. máj. 17. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt úgy kell értelmezni hogy ceruza + radír.

Pont mint alsóba.

De az még a jobbik eset ha csak ezt nem értetted nyelvvizsga előtt :D

2012. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:D azt értem, hogy a ceruza ceruzát jelent, de miért kell azzal írni? általános második óta megkövetelik a tollat.
2012. máj. 17. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:

...mert olyan speciális nyomtatógéppel skennelik és javítják a vizsgalapot (központilg, Németországban), hogy azt csak a ceruzás írást képes érzékelni. Sőt, rá is kell nyomni a papírra a ceruzát, mert nem 1 olyan esetről hallottam a nyelvtanáromtól, hogy nem látszott a fénymásolaton minden X és nem fogadták el a vizsgát, megbukott az illető :S


Igen, fura, hogy így kell töltögetni a megoldólapot, ráadásul ici-pici rubrikák is vannak csak adva, de még a jobbik eset.. én szakmain voltam (kitex) ott bár tollal kell írni, a megoldólapon nem lehet javítani még egyértelműen sem. Mindjárt az első feladatban felcseréltem a betűjeleket, mert elnéztem, próbáltam átírni, de persze pont nem lehetett (asszem B és G betűk voltak). :( jó sikerült a vizsgám, de 2 ponttal többet értem volna el, ha odafigyelek vagy ki lehet javítani.. még jó hogy időben észrevettem a tévedést és nem folytattam a rosszul elkezdett betűsort :D

2012. máj. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. :) Én is hallottam már olyat, hogy valakinek nem értékeltek részeket, ezek szerint ez a ceruzás dolog miatt volt.
2012. máj. 17. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért kell ceruzával írni, mert ha azt elrontod akkor egyszerűen ki tudod javítani. Nem szeretik ha valaki össze vissza satírozza a rossz megoldást (toll esetében) és utána keresgethetik a jó megoldást, ennyi az egész. Egyébként nem tudom miért vagy kiakadva, nem mindegy hogy mivel írsz? :) Ha nem vagy 14 éves kisgyerek aki felnőttesnek tartja a tollat akkor nem értem mi a bajod.
2012. júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!