Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit ajánlanátok angol után:...

Mit ajánlanátok angol után: németet vagy oroszt inkább?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy angol után a német nehéz és német után az angol könnyű, de utána néztem itt a gyakorikérdéseken és eléggé megoszlanak a vélemények. :// 8 éve tanulom az angolt és középsuliban második nyelvet kell választani. Az angol tanárunk azt mondta, hogy az angolt könnyen lehet keverni a némettel és hogy az angol-orosz párosítás a jó. Melyikkel mennék többre? Ti mit ajánlanátok? Esetleg tapasztalatok?

2012. máj. 17. 17:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

némettel kezdtem. angolt hála neki könnyebben tanulom, de sosem kevertem, és ez a két nyelv mivel nyelvtanilag is hasonló, nem bonyolult megtanulni. az oroszt most kezdtem de valahogy nehéz, az cirill abc és a másféle hangok miatt.

szerintem korrektebb lenne a német :)

2012. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Én talán az oroszt ajánlanám. Mondom ezt nagy német fanatikusként. Az oroszul beszélő ember ritkább, így talán angol mellé korrektebb lenne.
2012. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. máj. 18. 22:17
 4/14 anonim ***** válasza:
egyiket se! tanuld a mandarint, mert most magyarország pépesre fog ázni kínától
2012. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
xD, "sajnos" azt nem tanítják nálunk a középsuliban :P
2012. máj. 20. 11:12
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérdező!Neked mint nyelv melyik tetszik jobban?Válaszd azt.XD.
2012. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
németet javasolnám, mert az angol-német tudás elengedhetetlen manapság, de német után az oroszt is próbáld meg
2012. máj. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) inkább a németet választom először aztán majd meglátjuk :) mennek a zöld kezek ;)
2012. máj. 26. 21:18
 9/14 anonim válasza:
100%

Szia!


Lehet már döntöttél a német mellett, viszont én mindenképp az oroszt ajánlanám. A németek mind tudnak angolul, és angol nyelven üzletelnek. Továbbá rengetegen tudnak angolul, míg oroszul nem. Hasonló a két nyelvcsalád, talán könnyebb lenne megtanulni utána, de épp ezért nincs sok értelme. Az orosz nagyon más, és az angollal nyugat felé, az orosszal kelet felé nyitsz. Szerintem jobban megéri, hiszen ott azért gyakoribb az, ha nem beszéli valaki az angolt, és így nagyobb szükség is van arra a nyelvtudása, mint a németre.

2012. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod kedves utolsó! :)

Igazából egy előleges felmérés volt, hogy ki milyen nyelvet választ, de talán lehet még változtatni, nagyon megfontolom és minden választ figyelembe veszek indoklással együtt. Egyelőre a németet jelöltem, de még azért motoszkál a fejemben, hogy melyikkel járnék jobban.

megy a zöld kéz :)

2012. máj. 30. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!