Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NÉMET! Helyes ez a mondat? :...

NÉMET! Helyes ez a mondat? : Meine Klasse gibt es elf Mädchen und zehn Jungen? (azt akartam: az én osztályom ad 11lányt és 10 fiút? ) vagy ragozni kell még?

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 19:59
1 2
 1/11 anonim válasza:
Hát azaz igazság,hogy ezmég magyarul is zavaros vagyhát bonyolult! :D Bár nemvagyok nagy németes de sztem úgy könnyebb lenne németre fordítani hogy aztmondod,hogy Az én osztályomban van 11 lány és 10 fiú vagy hogy az én osztályomba jár 11 lány és 10 fiú! Onnan meghát könnyü. a három szórend közül választassz eggyet(egyenes,fordított,KATI) azt kész!
2012. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Meine Klasse gibt elf Mädchen und zehn Jungen.

Ez a te mondatodnak a fordítása. De kinek adja? Ebből a mondatból ez hiányzik, bár kötelező vonzata az igének. De nem tudom beleírni, mert nem tudom, kinek adja.

2012. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
De a Meine Klasse gibt elf Mädchen und zehn Jungen fordítás nyelvtanilag nem helyes! ugyanis und után mindig egyenes szórend van és ott ugye Alany,Ige ,többi
2012. máj. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

20.16

Ki mondta neked, hogy "und" után mindig egyenes szórend áll? Aki ilyesmit állít, attól ne tanulj németet!

Különben is kevered a dolgokat. Ebben a mondatban nem mondatokat kapcsolunk össze az "und" kötőszóval, hanem mondatrészeket, mert felsorolás van!

De ha mondatokat is kapcsolunk össze, akkor is attól függ a szórend, hogy főmondatokat kapcsolunk vele össze, vagy mellékmondatokat. Ha mellékmondatokat, akkor bizony mellékmondati szórend lesz, hiába van ott az "und".

Pl.: Meine Freundin konnte nicht kommen, weil ihre Mutter krank geworden ist und sie ins Krankenhaus gebracht werden musste. (ÉS NEM: und sie musste....)

Üdvözlet: Suzana Guoth

2012. máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Az eredeti kérdésre a válasz: In meiner Klasse gibt es elf Mädchen und zehn Jungen.
2012. máj. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az előző a jó, mert a geben-nel írhatod, de értelmetlen lesz a mondat. A gibt es létezik-et jelent, az es az alany, és a mondat azt jelenti, hogy az én osztályomban 11 lány éss 10 fiú van(létezik). Tehát IN meineR Klasse.
2012. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Meine Klasse besteht aus elf Mädchen und zehn Jungen.


Az osztályom 11 lányból,és 10 fiúból áll.Ez hasonló jelentés,és szerintem picit korrektebb :)

2012. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én habennel írnám.
2012. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mit?
2012. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így is értelmes, bár tükörfordításnál furán hangzik az "ad" szócska. Én inkább haben-nel(itt fordított szórend van),besuchen-nel, bestehen-nel,ist-tel(sein-nal) vagy gehen-nel írnám.
2012. jún. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!