Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek honnan lehet jól...

Szerintetek honnan lehet jól a brit akcentust megtanulni? Mik a legszembetűnőbb különbségek?

Figyelt kérdés

Egy csomó amerikai számot hallgattam már pl. RHCP, vagy green day. Mondjuk azt már tudom, hogy pl. a better-t az amerikaiak [bedör]-nek mondják, a twentie-t meg [tvoni]-nak.

De ezeken kívül nem igazán tudom h mik a különbségek.

Előre is köszi a válaszokat.



2012. máj. 25. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

*twenty

a watert is máshog ejtik

2012. máj. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Csak pár szembetűnő példát tudok írni, mert az egész egy hatalmas téma. Összességében a britek zártabban beszélnek, és a kiejtésük közelebb áll a leírt magánhangzókhoz, mint az amerikaiaknak. Pl. az ’a’ hang a fast, last stb. szavakban inkább a-á közti hang marad, nem pedig ’e’ felé hajlik, mint az amerikaiban. Az ’o’-ra szintén ez igaz, pl. a lot lot marad kiejtve is, nem pedig ’lád’, mint az USA-ban. De sok mássalhangzó kiejtése is eltér, pl. brit ’t’ tiszta marad, nem megy át d-be vagy akár r-be…

És ez még csak a kiejtés, további nyelvtani eltérések is vannak. De ahogy írtam, ez igen tág téma. Pl. itt találsz egy cikket erről: [link]


Megtanulni úgy lehet, ha sokat hallgatod és gyakorolod. Nézz körül pl. a youtube-on, szerintem találsz majd rengeteg brit akcentust tanító videót.

2012. máj. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
csak akkor tudod megállapítani a különbségeket, ha tudod a nyelvet. hiába magyarázza el neked bárki is, mik a különbségek, nem fogod észrevenni ha nem tudod a nyelvet.. először tanulj meg angolul és utána tudni fogod magadtól mik a különbségek
2012. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
miből gondolod, hogy nem tudod angolul??
2012. máj. 26. 16:21
 5/9 A kérdező kommentje:
*tudok
2012. máj. 26. 16:23
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
onnan, hogy aki tud angolul, az tudja mikor hall brit angolt, mikor amerikait és nem mond olyanokat, hogy annyit már tud, hogy hogyan kell ejteni amerikai angolban a better-t .. :D
2012. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

nem amúgy nem arról van szó h nem tudom megkülönböztetni. Csak az a baj, hogyha gyakorolni akarom, akkor annyira nem is tudom h mire is kéne odafigyelni. Mert most pl a harry pottert hallgatom hangoskönyvben (stephen fry olvassa fel)

, csak nem tudom mivel összehasonlítani hogy mik a különbségek :\

2012. máj. 26. 18:43
 8/9 anonim válasza:
Nem tudom, mennyire aktuális még, de a britek (vegyük kiindulásnak a London környékén élőket) alapvetően a szó végi "r" hangokat is inkább "uh"-nak ejtik, az amerikaiakkal ellentétben. Pl. nem azt mondják, hogy "tícsör" hanem "tícsah" vagy "tícsáh". Vagy a daughter szót pl. az amerikaiak "dárör" szerűen ejtik, a britek pedig inkább "dótáh"-hoz hasonlóan.
2013. jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha nem tudod mivel összehasonlítani,akkor hallgass meg pár amerikai zenét.Szerintem a rap hozza ki nagyon szépen a különbségeket,szóval ajánlom az összes most híres rap számot szinte,mert alig van brit...De ha brit rapet szeretnél,akkor ott van például a Rizzle Kicks,nekem személyes kedvenceim,és sok mindent elleshetsz tőlük brit akcentus témában.
2013. okt. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!