Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » NYELVTANULÁS: vajon kizárólag...

NYELVTANULÁS: vajon kizárólag hasznosság alapján mely nyelveket lenne érdemes elsajátítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kiskoromban csak az angollal kerültem kapcsolatba, később volt szerencsém Törökországban élni egy rövidebb ideig, majd mivel az elmúlt néhány évben hihetetlen mód kinyílt számomra a világ, szinte az összes olyan nyelvvel foglalkoztam egy picit, amely jelentősebb beszélőközösséggel rendelkezik a világban.


Persze az érdeklődés csupán egy dolog. Nyelvet tanulni csakis alázattal és kitartással lehet, amely ugyanakkor követel egyfajta érett elmét is. Így aztán, ha őszinte akarok lenni, akkor be kell valljam, hogy csupán angolul beszélek igazán jól... :)


De ezen most szeretnék változtatni egy kicsit, s gondolva a jövőmre, megtanulnék néhány nyelven! De csak okosan!!!


Tudom, már a felvezetés, sőt, a kérdés felvetése is butaságnak tűnhet, de bízom benne, hogy sikerül egy komolyabb beszélgetést összehoznunk, amivel aztán sok idelátogatónak is segíthetünk! :)


A kérdés, vagyis hogy kizárólag hasznosság alapján mely nyelveket lenne érdemes elsajátítani, tehát adott.

Tény, hogy amióta élénkebben érdekelnek a nyelvek, én is sok érvet és ellenérvet gyűjthettem össze velük kapcsolatban, de úgy hiszem, még mindig nem látok teljesen tisztán!


Az angol manapság alapvetőnek számít: hiányában esélytelenül indulsz a munkaerőpiacon, igaz, vele együtt is csak egy vagy a sok közül.

A németre szintén sok helyen mondják, hogy itthon komoly erővel bír, de másoktól meg ennek épp az ellenkezőjét hallja az ember. Kinek higgyen?


Aztán itt vannak az újlatin nyelvek - külön kiemelve a franciát. De persze ne feledkezzünk meg a spanyolról, az olaszról és a portugálról sem.


Az orosznak nagy jövőt jósolnak, mások viszont egyenesen értelmetlennek tartják! Talán a kettő között van az igazság?


Arab, kínai, japán - sokat érhet, de itthon leginkább csak bizonyos pozíciókban veheti hasznát az ember.


Szláv nyelvek: talán ez a legérdekesebb kérdés, főleg akkor, ha az egyéb, Európában beszélt kis nyelveket is melléjük vesszük! Nah, ezeknek mekkora hasznuk lehet?


Tudom, nagyon hosszú voltam, s ezzel könnyen lehet, hogy sokakat el is ijesztettem a válaszadástól. De kérek mindenkit, aki tud, reagáljon a fenti kérdés(ek)re!


Minden tapasztalat, segítség, tanács jól jöhet!


Köszönöm szépen előre is! :)



2012. máj. 28. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Magyarországon az angol mellett (sőt, néha az angol előtt) a legfontosabb nyelv a német. Ez tény, van, aki szereti, van, aki nem, de az biztos, hogy Mo-nak a legtöbb gazdasági kapcsolata Németországgal van. Ezek mellett Németország az Eu vezető gazdasága.A német mellett szól Ausztria közelsége is.

Egy szláv nyelvet érdemes megtanulni, mert utána "kinyílik" előtted a többi is, és mivel többnyire szláv nyelvű országokkal vagyunk körülvéve, ez hasznos lehet, tehát az orosz sem haszontalan.(egyik nyelv se az igazából..)

Az újlatin nyelvekkel is ez a helyzet, itt a francia és az olasz a legkeresettebb szerintem, világviszonylatban a spanyol.Ez az arab/kínai/japán is biztos hasznos, de szerintem a fentebb soroltak sokkal hasznosabbak.(amit te is írtál, csak bizonyos pozíciókban hasznos)

2012. máj. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Ez a kérdés szerintem remek! Engem is nagyon érdekel ez a konkrét téma (is).
2012. máj. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Sziasztok!

Tényleg jó ez a kérdés, köszönet érte a kérdés kiírójának.

Ha fenn tudjuk tartani, akkor hasznos válaszokat kaphatunk.


"A németre szintén sok helyen mondják, hogy itthon komoly erővel bír, de másoktól meg ennek épp az ellenkezőjét hallja az ember. Kinek higgyen?"

Ez szerintem attól is függ, hogy valaki az ország mely területén lakik.

Én a Balaton mellett lakom, itt nyáron németek, osztrákok, oroszok, esetleg angolok, olaszok, spanyolok fordulnak meg. És persze a kínaiak. De még mindig a németek vannak többségben.

Nagyon sok német házaspár vásárolt itt a környékünkön telket, építtetett magának lakóházat, vagy nyaralót.

A mi régi házunkat is egy fiatal német házaspár vette meg, ezért közelebbi kapcsolatba kerültem a német nyelvvel.

Megvettem Maklári Tamás Lazán németül I. c. könyvét, és elkezdtem a német nyelvet tanulni.

Előtte egy kicsit az angol nyelvvel is ismerkedtem, ezért ki merem jelenteni, hogy a német nyelv nem olyan nehéz, mint ahogyan mondják.

A névelőket a főnévvel együtt tanultam meg, ezért később már nem okozott gondot.

Az igéket pedig úgy próbáltam magamban rögzíteni, hogy mind a három esetet megtanultam.



Nyáron sok a német turista. Intersparban dolgozom, tapasztalatból írom, hogy a főszezonban a vásárlóknak több mint a fele német. Ezért itt a német nyelvtudásomat tudom hasznosítani.

Itt a Balaton mellett a két legfontosabb nyelv az angol és a német. Akár nyári munkára jelentkezik valaki, akár éves állást keres, ha nem tud németül, vagy angolul, egy igényesebb helyen szóba sem állnak vele.

De természetesen ez attól is függ, hogy ki hol lakik és milyen munkakörben dolgozik, vagy akar dolgozni a továbbiakban.

Üdv: Ági

2012. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mego ***** válasza:
88%
Itthon természetesen a német a legfontosabb szerintem is de ha a világ minden táján meg akarod állni a helyed akkor csakis angol.Amúgy én párhuzamosan tanulom angolt és németet és szerintem jól kiegészítik egymást!Az arab,kínai.japánnal nem sokra mész hacsak nem akarsz kimenni azokba az országokba ahol olyan nyelvet beszélnek.Viszont abból a szempontból sokat érnek hogyha az egyiket bizonyos szinten tudod tanulni akkor bizonyítasz magadnak h kitartó vagy és utána kicsit könyebb önbizalmat szerezni egy másik nyelv megtanulásához!A francia igen hasznos de csak Európában!Viszont ha nincs nyelvérzéked ne kezdj bele mert elveszi a kedved!A többi újlatin nyelv meg csak néhány országba jó és nem bírnak nagy jelentőséggel.Az orosz nagyon hasznos lenne de eléggé nehéz.Akkor könyebb ha előtte mondjuk franciát tanulsz.A szláv nyelvek meg nem bírnak nagy jelentőséggel (ők is ugyanúgy tanulnak angolul) bár szépek csak akkor érdekes ha ki akarsz menni és saját nyelvükön akarsz velük beszélni!Remélem hasznos voltam számodra!
2012. máj. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Az én véleményem alapján hasznosság szerint az alábbi nyelveket érdemes tanulni:

1. ANGOL, mert alap.

2. NÉMET, mert jelentős a német képviselet és technológia Magyarországon. Nemzetközi cégek európai leányvállalatai túlnyomó többségben német technológiát adaptálnak.

3. OROSZ, főleg agrár-jellegű cégeknél a vevői igények megnövekedése miatt.


Szerintem ez a 3 leghasznosabb nekünk, Európában.

2012. máj. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az angolt szinte már nem is érdemes említeni,mert annyira alapnak számít. Aki nem beszéli, az elveszett ember... Egyértelmű,hogy nálunk (egész Európában) utána a német következik. Ahogy már kifejtettétek, tényleg gazdaságilag a legerősebb napjainkban, érdemes németül tanulni. Utána szerintem a francia és orosz egy jó befektetés. Spanyolt én nem nagyon sorolnám ide. persze sokan beszélik, (dél-amerika) de nem gondolom,hogy annyira hasznos. persze végül is minél több nyelven beszél az ember annál jobb, lehet az akármilyen. ANGOL,NÉMET,FRANCIA,OROSZ az én sorrendem.
2012. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én össze állítottam magamnak egy listát, hogy mely nyelveket szeretném beszél:


ANGOL: alap

SPANYOL: nagy hasznos mert sokan beszélik és szép is

OROSZ: mostanában újra feltörekvőben vannak

JAPÁN: több cégvezető ismerősöm van és mindhez sokszor érkeznek Japán vásárlók/nagy cégek (kínai is lehet, nem tudom)

SVÉD/FINN: nagyon szép nyelvek imádom őket :)


és ha ezekkel végeztem és még mindig tudásszomjam van akkor Francia, Hindi, Arab

S

2012. jún. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!