Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ELC német nyelvvizsga könnyebb...

ELC német nyelvvizsga könnyebb lenne mint a TELC?

Figyelt kérdés
3szor voltam telcen, szóbeli elsőre sikerült, írásbelit pedig először egy levélnullázás miatt buktam (ha megkaptam volna a minimumot rá, már megvan), másik kettő pedig 2-3 ponton múlt... Kezd elegem lenni a telcből. Megérné megpróbálni az ECL-t? Kicsit tartok attól, hogy másfajta feladatokból áll és hogy milyen a szint.

2012. máj. 30. 23:03
 1/3 anonim válasza:

szerintem igen.

ott csináltam az angolom és EGYBŐL sikerült.(a német 2.szorra, de az más kérdés) olyan szempontból könnyű, hogy nincs teszt. szerintem előny, hogy nem kell karikázgatni, ráadásul rövid ha csak azt nézzük, hogy 2 feladat csak duplázva. a levelek általában 1 hivatalos, és egy baráti szokott lenni, de ha tudod a sablon mondatokat nincs gond, szóbelin a cd húzós csak.

2012. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
csak írásbelire mennék ott is
2012. máj. 30. 23:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem rég voltam ecl-en, és elsőre sikerült, mondjuk nem lett olyan fényes, de minden feladatom 60% felett volt.

2 db szövegértés volt, az egyikbe hiányzó mondatrészeket kellett behelyettesíteni, a szöveg szinte szó szerint érthető volt, a behelyettesítendő mondatrészek nehezebbek voltak kicsit. A másiknál pedig kérdésekre kellett válaszolni.

Az egyik levél baráti volt, a másik pedig hogy írj bejegyzést egy blogba. Szerintem egyáltalán nem voltak nehezek, a lényeg, hogy a levelet ne csak tőmondatokban írd meg, tegyél bele 1-2 passzívot, vagy valami szép szókapcsolatot, tedd tele ilyenekkel, hogy "Es kommt oft vor... " meg hasonló dolgokkal, amit akár minden szituációban el lehet sütni, nagyon szeretik, ha azt írod, hogy "Es hat viele Vorteile, als auch Nachteile, wie zum Beispiel..."

2012. máj. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!