Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ebben a szövegben...

Mit jelent ebben a szövegben az 'etwa zur'?

Figyelt kérdés
Wir müssen die Motivation wieder fördern, technische Fächer zu studieren. Und wir müssen die Zuwanderungsgesetze liberalisieren. Wir sind nicht attraktiv genug. Wir haben, im Gegensatz ETWA ZUR Autoindustrie, zu wenige Weltfirmen in der deutschen IT-Branche.

2012. jún. 6. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
mint pl. az autóiparral ellentétben
2012. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Általánosságban is igaz, hogy az 'etwa zu' 'mint például' jelentésben áll? Mármint szótárba hogyan érdemes kiírni, az lenne a kérdés.
2012. jún. 6. 19:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Az "etwa" és a "zur" itt csak alkalmi kapcsolatot létesítettek, mert a "zu" az "im Gegensatz" vonzata. Nézd meg, éppen ma tett itt fel valaki egy kérdést, "mi a kölönbség a Gegensatz és a Gegenteil között". Egy válaszoló nagyon érthetően fejtette ki a különbséget.

Etwa jelentése: mintegy, körülbelül, esetleg, talán, netán...

Suzana Guoth

2012. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. jún. 7. 11:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Az "etwa" és a "zur" itt csak alkalmi kapcsolatot létesítettek, mert a "zu" az "im Gegensatz" vonzata

-----

Ez nem igaz! etwa=(mint) esetleg (itt) a "zur" itt a "die Autoindustrie" ragszója!(részeshatározó rag)


MfG:László

2012. jún. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves László!

A "ragszó" saját szerzeménye?

Sajnos nem értem a magyarázatát, és természetesen fenntartom a saját véleményemet.

Mit freundlichen Grüßen

Suzana Guoth

2012. jún. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves László!

Figyelmébe ajánlom dr. Bopp magyarázatát: [link]

2012. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"zur Autoindustrie" Melyik szót nem érti? Vagy a ragozással van baja?


MfG:László

2012. jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves László, nekem nincs a ragozással semmi bajom, és minden szót, sőt a szerkezetet is tökéletesen értem. Viszont a nyelvészetben ismeretlen kifejezés az Ön által használt "ragszó". Mivel Ön az én magyarázatomat feltehetőleg nem értette meg, ezért megadtam egy linket, amelyikben dr. Bopp, az egyik legnagyobb német nyelvész éppen ezt a problémát tárgyalja. Remélem, azért valamilyen szinten beszéli a német nyelvet, ha már beleszólt ebbe a kérdésbe, és megérti a német nyelvű magyarázatot.

Suzana Guoth

nyelvtanár

2012. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!