Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most akkor hogy is lesz az...

Most akkor hogy is lesz az érettségi?

Figyelt kérdés
Tudom, már sokan feltehették a kérdést, de most mi is a valóság? Akkor most 2012-től vagy 2014-től szűnik meg az előrehozott érettségi? Engem igazából a nyelv érdekelne. Ha ősszel szeretnék most tenni előrehozottat (11. -es leszek), akkor ez már nem lehet, akkor sem ha megcsinálom az osztályozó vizsgát? Vagy akkor csak az októberi szűnik meg( a Közlönyben ilyesmi állt)? És akkor csak májusban vizsgázhatok? Előre is köszönöm a válaszokat.

#érettségi #előrehozott érettségi #előrehozott érettségi megszűnik
2012. jún. 9. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Teljesen folosleges itt ilyet kerdezned,mivel konnyen felreinformalhatunk...

Szerintem egyszerubb dolgod lenne ha megkerdezned az iskoladban a nyelvtanarod/osztalyfonokod , mivel nem igazan tudom elkepzelni,hogy lenne olyan kozepiskola ahol ezt neked helyben nem tudnak megmondani. Vagy ha semmikepp nem szeretnel teves infot kapni, befaradsz az iskolad titkarsagara ahol 100%-ra meg tudjak neked mondani.


De ennek,hogy te itt megkerdezed kb semmi ertelme, mivel ha en azt mondom neked,hogy 2014 attol neked mivel lesz jobb? Honnan tudod,hogy en ertek hozza(vagy barki mas)???

Ha nem talalod meg a neten egyertelmuen a kiirast akkor a legegyszerubb ha az iskoladban felkeresed az illetekeseket

(fogjak tudni mivel hozzatartozik a munkakorukhoz...)


Valamint elkerulhetlenul beszelned kell veluk,mivel? Osztalyozot a sajat szaktanarodnal tennel ugyis, amihez be kell menned a az iskolad titkarsagara es leadnod hozza a kervenyt (az igazato reszere)


Szoval igyis-ugyis szemelyesen tudsz csak az ugyben barmit elerni.

2012. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Személyesen is megkérdeztem az iskolában, és ők is utánajártak hivatalos helyen, ahol még csak nem is tudtak a dologról... azért gondoltam, hogy hátha ír itt valaki, aki esetleg ért hozzá, és nem pedig olyanok, akik nem...ezért várnám meg több ember véleményét. Amúgy az írásában kiderülne, mennyire számít hitelesnek.
2012. jún. 9. 23:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a hivtalos helyen nem tudnak semmit a dologrol, akkor az annyit jelent: meg nem jelentettek be a valtoztatast.


Ami annyit jelent,hogy teged nem erinthet, mivel ezeket a valtoztatasokat 2 evvel korabban kell bejelenteniuk.


VAGY:

A hivatalos helyen sincsenek tisztaban a torvenymodositasokkal, es ebben az esetben nem tul logikus toled,hogy elvard egy ilyen honlapon a szakszeru valaszt.

2012. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szoval a lenyeg:

Azt irod,hogy erdeklodtel es "valaszt kaptal egy hivatalos helyrol" ahol meg nem is hallottak arrol,hogy a torvenyt elfogadtak mar.


Most ha a hivatalos velemeny szamodra nem elegendo akkor sajna meghibzhatobb irast itt sem fogsz kapni.

Az viszont tuti: Minden erettsegivel kapcsolatos valtoztatast 2evvel korabban kell bejelenteniuk.

2012. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valaszt meg tobbek kozott azert nem kapsz:

Mint ahogy irtad tobb ilyen tema van. Aki gondolta mar hozzaszolt ertelmesen.

2012. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont ezért nem tudom eldönteni. Ezt az érettségis dolgot már rebesgették két éve is. Csak nem hiszem, hogy az biztos lett volna, vagyis nem tudom.
2012. jún. 10. 17:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért nem tud neked senki semmi biztosat mondani mert senki nem tud semmit. Én is olvasgattam itt ott , hogy jövő évtől megszűnik, de hivatalos jogszabály erre vonatkozóan még sehol nincs, ezért nem kaphatsz még hiteles információt.

Azt, hogy be kell jelenteni két évvel előtte, azt inkább hagyjuk , mert ezt nem tartják be. Sajnos. :S

2012. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolso: Ha erre tudsz mondani legalabb egy konkret peldat amikor nem tortent meg a bejelentes arra szerintem sokan kivancsiak lennenk.

(+ Szerintem barmelyik poltikai lap is szivesen irna rola:P)


Arra van lehetoseguk,hogy ezt a 2eves torvenyt eltoroljek, mert konkretan sajnos barmilyen torvenyt tudnak hozni, de amig nem torlik el addig erettsegivel kapcsolatban varatlan meglepetes nem erhet senkit.


A kerdezo emliti a Kozlonyt , ott le van irva minden. le van benne irva,hogy 2014

2012. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
belinkelnéd akkor légyszi a hivatalos jogszabályt?
2012. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor keresre itt a link:


[link]


Le van irva benne,hogy 2013/2014es tanevtol lesz valtozas. Persze most abban nem vagyok biztos,hogy 2013 oktoberi vizsgat erinti e mar , de akit erdekel, mivel erintett:

Irjon a kormany.hu-n az Oktatasert Felelos Allamtitkarsagnak


En sem rendelkezem barmifele extra elokepzettseggel, de beirtam a keresobe es kb 5perc alatt megtalaltam a neten is:)


Kuldom gratulaciomat ismet a kerdezo iskolajanak, es a kerdezonek. Sehol nem leltem olyat ahol az lenne irva,hogy idegen nyelvbol megszunne.

Elo idegen nyelveket(+ a latint) illetve informatikat nem erinti a valtoztatas.


Irt rola cikket az eduline is , ha ugysem a jogszabaly erdekli a kerdezot(mert akkor ez nagyon rossz hely a kerdesenek):

[link]

2012. jún. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!