Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvvizsga, érdemes...

Angol nyelvvizsga, érdemes letennem most?

Figyelt kérdés
Jelenleg 9. osztályos vagyok, nyelvi előkészítős, ezzel az évemmel együtt már 8 éve tanulom az angolt, ebben az évben heti 12 órában tanultam, általános iskolában felső tagozatba soroltak, így ott is több órában tanultam az angolt mint az osztály másik fele. Most volt ilyen "kisérettségi" angolból. Amolyan próbaérettségi. 48/50-es szóbeli, és 103/123 írásbeli, az osztályban az egyik legjobb lett mind az írásbelim és a szóbeliim is. Jól megy a nyelv, és szóban írásban is jól megy, év végén kis híján múlott az 5-ös de végül azt mondták 4-es leszek. Mit gondoltok? megpróbáljam letenni? Szüleim, ismerőseim azt mondják, ha így megy, akkor próbáljam meg. Mit gondoltok?

2012. jún. 12. 18:07
 1/9 szkii ***** válasza:
100%
Próbáld meg, persze, sok sikert hozzá! :-)
2012. jún. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szkii, köszönöm a választ :)
2012. jún. 12. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb megvan annál jobb mert később ezzel már nem lesz gondod. Próbáld meg szerintem és sok szerencsét hozzá.
2012. jún. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm ismét :)
2012. jún. 12. 18:23
 5/9 A kérdező kommentje:
ja, és erre mikor van lehetőség, mármint milyen hónapokban/napokban lehet őket letenni, és mennyi idő?
2012. jún. 12. 18:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes, az a biztos ha még most megcsinálod, de ha foglalkozol vele eleget, a felsőfok is meglesz suli végére simán.

Az hogy mikor van, attól függ milyen nyelvvizsga. Mindegyik más időpontban tartja. Az időtartam is változó. És egyébként is külön van szóbeli, hallás utáni értés, meg írásbeli. Összesen kb max két óra. Meg míg oda érsz, meg várakozás, etc. Szóval ez attól függ...

2012. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oh, értem, köszönöm :) Majd akkor utánanézek még :)
2012. jún. 12. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, veszteni valód nincs ("csak pénz"), de szerintem a leírtak alapján menne neked:) Főleg most, hogy nagyon benne vagy heti 12 óra mellett a nyelvben, nyáron biztos lesz időd tanulgatni, max heti egyszer külön tanárhoz járni, beszélgetés céljából és akkor év elejét lehetne indítani egy nyelvvizsgával:)
2012. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp érdemes! Sőt, ha nem veszed zokon, ajánlanék is egyet. Én az euroexam-ot tettem le fél évvel ezelőtt, nagyon gyakorlatias nyelvvizsga. Ha a nyelvtudásod inkább gyakorlati, mint nyelvész-zseni, akkor ezt nagyon tudom ajánlani!
2012. jún. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!