Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik jobb? Nyelvtanulási...

Melyik jobb? Nyelvtanulási lehetőségek a nyárra? Melyiket javasoljátok és miért?

Figyelt kérdés

1. Nyáron beiratkoznék angolból nyelviskolába vagy itthon tanulnék, de a nyár végén elmennék középfokú nyelvvizsgára.

2. Nyáron megtanulnék eszperantóul és a nyár végén letenném a középfokú nyelvvizsgát, és az angol nyelvvizsgát pedig még karácsony előtt.


Itt olvastam, hogy 1 hónap alatt meg lehet tanulni az eszperantó nyelvet. Bár jövőre fogok érettségizni, szóval sokat kell majd tanulni és lehet kevesebb időm lenne az angolra. Viszont ha tovább szeretnék tanulni, akkor plusz pontokat kapnék. Azért ezek a nyelvek, mivel németből emelt szintű érettségire szeretnék menni jövőre.


2012. jún. 12. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy az eszperantót elfogadják??
2012. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ölnék energiát az eszperantóba, hanem az angolra gyúrnék rá.


Az 1-es opció szimpatikusabb. :)

2012. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg mind2t nem lehet?Azért kérdem,mert az eszperantó nagyon egyszerű,és azért annyi energiát sztem nem vesz el.És ha nem lenne elég az eszperantó akkor ott az angol,de ha elég akkor meg jó az is.Vagyis van egy szerintem jobb mód:először nyáron csináld az angolt,mondjuk középfokúra,ahogy mondtad.És ha megvan akor az eszperantó közepet karácsony előtt.Mivel ha nem lesz időd majd később az angolra,akor azt ,,tudd le",és akkor a könyű eszperantót tanuld majd inkább.Lehet hogy mé több pontod lenne,ha megcsinálnád mindkettőt.:)Ez csak az én ötletem.És vizsgarutin lenne ráadásul.Ami érettségik,meg eseteges fősuli vagy egyetem előtt jól jöhet.
2012. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2012. jún. 13. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:
sztem tanulj most meg angolul min középfokra. De ha van segítség(pl;felkészítő tanfolyam), szorgalom, nyelvérzék, akkor a felsőfok sem lehetetlen.Egyébként nem csak eszperantót lehet megtanulni gyorsan, hanem más nyelvet is.Én a helyedben hagynám az eszperantót és inkább egy harmadik hasznosabb nyelvet kezdenék tanulni(Pl;francia,orosz)
2012. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!