Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középszintű érettségin...

Német középszintű érettségin milyen szóbeli tételek vannak?

Figyelt kérdés

Nem tudná valaki leírni őket, vagy linkelni egy oldalt ahol össze vannak gyűjtve? Vagy ez hogyan van, minden suliban más? Ja, és nagy segítség lenne, ha a témákhoz mondjuk kérdések is lennének. Esetleg ilyen könyvet nem tud valaki? Az is jó lenne. Előre is köszi a válaszokat!

(Amúgy szerintetek egy nyár alatt fel lehet készülni az előrehozottra úgy, hogy még két év anyagát is meg kell tanulnom a záróvizsgára? Nem vagyok rossz tanuló, és 91%-os középfokú nyelvvizsgám is van. Csak oda nem kellett tételeket tanulnom)



2012. jún. 16. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor simán meglesz. Általában témaköröket adnak: utazás, sport, stb. Szó szerint nem kell elmondani a tételt, csak szituációban burkoltan benne lesz az egyik. Lesz még egy kép összehasonlítás vagy csak egy kép elemzése. Nem tudom, hogy különbözőek-e, vagy sem, de valószínű, hogy ha van különbség, akkor is csak minimális. Keress a neten kérdés-válaszos könyvet.
2012. jún. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
előző: németen nincs képleírás. az angolon van. németből kapsz egy szituációs feladatot, és egy tétel felmondós feladatot.
2012. jún. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem van 20 szituáció + 40 kifejtős tétel. Ha kell elküldöm e-mailbe.
2012. jún. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
11:36-os válaszoló, nincsen véletlenül olyan tételed hogy schüler und internet? ha van akkor elküldenéd? Köszi előre is.
2012. jún. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyanom nincs. :/
2012. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MammaMia válasza:
nekem eltudnád küldeni ha szépen kérlek mert nagyon hiányos a tételsorom:S írok privátba.
2012. jún. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sidel ***** válasza:

A 91%-os nyelvvizsgáddal simán megcsinálod, bár attól is függ milyen fajta, de szerintem menni fog az.

Ha középfokúd van, akkor már elég nagy ahhoz a szókincsed, s a nyelvtant is tudod annyira, hogy egy-egy mondatot összerakj. Nem tudom néztél e már írásbelit, de az úgy kb. egy szinten van a szóbelivel. Nem kell bonyolult dolgokat mondani.

A tételek szerintem iskolánként változnak. Amiket én így most tudok és volt nekünk: Lesen, Sport, Familie, Umweltschutz, Wohnort, Essen, Tiere/Haustiere, Schule, Computer, Spiele, Fernseher, Landleben/Stadtleben...

Ezeket szerintem mindenképpen érdemes átnézni. Ha összetudsz rakni mondatokat egy-két érdekes kötőszót is közé rakni... (érdekes alatt azt értem, hogy nem csupa "és" meg "vagy", hanem pl.: nicht nur, sondern auch... entweder... oder..., weder noch...)

Ami még javasolt, azok a kifejezések. Tehát:

Ich meine...

Ich bin der Meinung...

Ich denke...

Ich vertrete den Standpunkt...

és ehhez hasonlók. Ha kell kifejezésekről lap, akkor szólj és küldöm.


Még valami, mint azt az előttem szólók már említették, két részből áll a vizsga:

0. Erre nem kapsz pontot, ezt nem veszik figyelembe. A tanár egy-két bemelegítő kérdést tesz csupán fel. Pl.: Milyen volt a hétvégéd? Mit csináltál hétvégén? Hol laksz? Szeretsz ott lakni? Van állatod/testvéred? Szeretnél állatot? Mivel jársz iskolába?

1. Párbeszéd a tanárral, ahol érdeklődnöd kell valamiről. A lapon írni fogják, hogy mit kell megtudnod. Ehhez hozzá jön egy bevezetés: hogy hívnak, ki vagy, miért keresed őket... meg a végén az elköszönés...

(Nekem egy táctanfolyamról kellett érdeklődnöm, illetve jelentkeznem rá. Arra kellett rákérdezni mikor lesz, hol lesz, hányan leszünk a csoportban, mióta tanulok táncolni, ha már tanultam... és még ilyesmik...

2. Két téma van, ami közül választhatsz. A választott témát önállóan kell kifejtened. Viszont lesznek hozzá támpontok. Pl. nálam olvasásnál: hogyan viszonyulsz az olvasáshoz? mit olvasol most? meséld el egy könyv történetét? Mo. mit csinál az ember, ha nem találja a kérdéses könyvet a könyvtárban...?

ha jól emlékszem öt segítőkérdés van.


És végül, de nem utolsó sorban. Az első részről 3percet kell beszélni, a másikról nem tudom, de ha válaszolsz a kérdésekre és nem csak egy-egy mondatban, akkor annyi elég.


Pontok:

Írásbeli - 117 pont (A részeket nem írom külön le, nézd meg egy korábbi feladatsoron)

Szóbeli - 33 pont (Hogy ezen belül hogy oszlik meg a két rész között a pont nem tudom...)

2012. jún. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!