Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az angol emelt...

Mi a különbség az angol emelt érettségi és a nyelvvizsga között?

Figyelt kérdés
most 10.es vagyok és jövőre fogok járni angol emeltre a suliba. az emeltet 11. be kell lerakni ? és ha az meg van akkor abból még kell érettségiznem 12. be ? és mi a különbség a nyelvvizsga és az emelt között ? a nyelvvizsgát sulin kívül is lerakhatom ? bocs hogyha orbitális hülyeségeket kérdeztem de nekem már annyi mindent mondtak ezzel kapcsolatban hogy nem tudom mi az igaz. köszi hogy segítetek :) bocs a hülységekért :D
2012. jún. 17. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgát sulin kívül is lerakhatod. Ebből van a középfokú, ami egy emelt szintű angol érettséginek felel meg. A felsőfokú nyelvvizsgát viszont csak akkor kapsz érettségivel, ha emelt szinten érettségizel, plusz 1 vagy 2 tárgyból (nem tudom pontosan hányból) angolul érettségizel. Rád van bízva, hogy mikor érettségizel, ha 11-ben, akkor előrehozottan leteszed, és így 12-ben már nem kell belőle. De azt is megcsinálhatod, hogy emelt szinten készülsz fel és végül középszinten érettségizel. Remélem tudtam segíteni:)
2012. jún. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

e muszáj leraknod 11-ben ha nem szeretnéd, lehet 12-ben is, de ha 11ben megcsinálod, akkor 12-ben ebből a tárgyból már nem kell érettségizned. a nyelvvizsgát csak sulin kívül rakhatod le, az államilag elismert nyelvvizsgaközpontokban. az emelt és a nyelvvizsga között pedig nem tudom mi a különbség, csak azt tudom, h a nyelvvizsga különböző helyeknél más és más. vhol könnyebb vhol nehezebb.

én e héten tudtam meg hogy sikerült a nyelvvizsgám, pedig nem vagyok vmi profi angolos :))

2012. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Először is, egy középfokú nyelvvizsga egyáltalán nem felel meg egy emelt szintű érettséginek. Nehézség szerint így vannak sorrendben: alapfokú nyelvvizsga -> középszintű érettségi -> középfokú nyelvvizsga -> emelt szintű érettségi -> felsőfokú nyelvvizsga

Másodszor, felsőfokú nyelvvizsgát NEM lehet kapni semmilyen érettségivel. Középszintű nyelvvizsgát lehet kapni emelt szintű érettségivel, ha 60%-ot elértél.

Aztán, előrehozott érettségiben történtek változások, már nem lehet olyan egyszerűen előrehozottan érettségizni, csak ha "az oktatás a helyi tanterv szerint befejeződik". Nézz utána.

2012. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
úh köszi :)) ezek nagyon hasznosak voltak! :) és ha mondjuk fősulira vagy egyetemre akarok menni akkor melyik a jobb ? jó ha mondjuk mindkettő van ?
2012. jún. 17. 18:31
 5/6 anonim ***** válasza:

A felsőfokú vizsgát érő érettségiről:

Lehet angolul érettségizni akárhány tárgyból. Bármilyen középiskolába jár.


DE felsőfokú nyelvvizsga csak akkor járhat, ha emellett még KÉTTANNYELVŰBEN is tanul valaki.

2012. jún. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azzal jársz jobban, amelyik több pontot ér.

Középfokú nyelvvizsga: 28 pont

Emelt szintű érettségi: 50 pont

Felsőfokú nyelvvizsga: 40 pont


Mondjuk az emelt szintű érettségi az ma már kötelező.

Meg attól is függ, hogy milyen szakon akarsz tanulni. Például ha angolon, akkor oda kötelező az emelt angol érettségi, viszont akkor nem fogadnak el semmilyen angol nyelvvizsgát, csak egy másik nyelvből.

2012. jún. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!