Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL német nyelvvizsgáról...

ECL német nyelvvizsgáról vélemények?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok a feladatokról? Könnyűek? Nagyon sürgős lenne egy nyelvvizsga németből, eddig evvel szimpatizálok...Esetleg más tipp?:)
2012. jún. 18. 17:33
 1/6 A kérdező kommentje:
És most akkor a levélírásnál lehet szótárt használni?
2012. jún. 18. 18:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én márciusban voltam, előtte elég sokat jártam tanárhoz, kettőhöz is, az első nem sokat ért, a másodikhoz úgy 3-4 hónapot jártam, heti 1x 1,5-2 órát, az utolsó 2 hétben dupla ennyit, vele igazából csak a szóbeli témákat vettük át, és szinte végig németül beszéltünk.

Nekem a beszéddel nagy gondjaim voltak, soha nem mertem megszólalni, nyelvtan az ment mindig, szókincsem viszont elég kopott volt (több évig kimaradt a némettanulás az életemből). Elsőre sikerült, nem lett fényes, de minden feladattípusom 60% felett volt bőven.

Levélnél nem lehet szótárazni, de ha betanulsz pár olyan tőmondatot, szófordulatot, amit mindenhol el lehet sütni, és minden előfordulható témáról tudsz pár mondatot, akkor nem is kell. Nem kell címzést sem írni, el van kezdve mindkét levél 1 mondattal.

Szerintem az olvasottszöveg-értés volt a legnehezebb.

Szóbelin kedvesek voltak, nem kekeckedtek, pároddal kell elvileg beszélgetned, betanultunk olyan mondatokat, hogy hogy add át a szót a másiknak, hogy mondd el a véleményed stb, de a vizsgáztató mondta, hogy most ki beszéljen, ő tette fel a kérdéseket is.

Magnó szerintem nem volt nehéz, úgy sem, hogy azt alig gyakoroltam előtte.

Van fent a honlapjukon csomó feladat, azokat gyakorold, ha nem akarsz tanárhoz menni, szerintem meglesz!

Az ECL nem arról híres, hogy nagyon buktatna.

2012. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
MIIII??? Nem lehet szótárt használni??:( Én azt hittem, hogy már lehet.:S Legalábbis azt olvastam.:/
2012. jún. 18. 19:18
 4/6 A kérdező kommentje:
Na, utánna néztem.:) Már lehet használni. Egyébként az olvasás érték miért volt nehéz? Hosszú volt? Idegen szavak? Mi jelentet problémát? A fogalamzás alapjában véve könnyű volt?
2012. jún. 18. 19:20
 5/6 A kérdező kommentje:
*olvasás értés
2012. jún. 18. 19:21
 6/6 A kérdező kommentje:
Elnézést mégegyszer.:P Nem tudnád elküldeni a tételeidet priviben??:) Légysziii:)
2012. jún. 18. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!