Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia, olasz és német...

Francia, olasz és német nyelvből milyen összefoglaló-rendszerező könyvet, és feladatgyűjteményt (megoldásokkal) tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
(Nem baj ha külön öf. Könyv és külön akár másik kiadótól származó feladatgyűjtemény és megoldás). Olyanra gondoltam mint pl. angolból az Oxford angol nyelvtan (ebben ugye van összefoglalás, feladatok és megoldások).

2012. jún. 21. 09:33
 1/6 webnyelv ***** válasza:

Francia és német nyelvből létezik a nyelvtan középiskolák számára, különösen a német nagyon jó, de nem tudom, külön lehet-e kapni, középiskolákban adják a tankönyvek mellé, és talán külön feladatgyűjtemény is van hozzá. Talán olaszból is van ilyen, de erről nem tudok.

Olaszból a Herczeg Gyula-féle Olasz leíró nyelvtan elég magas szintű, de nem felsőfokon is hasznos lehet. Bár ez kicsit már régi kiadás. A gyakorlati olasz nyelvtan című könyvről tudok, ebben feladatok is vannak.

Van még a PONS igetáblázatok című könyv, ez olaszból nagyon jó, minden benne van, amit az igeragozásról tudni kell, és ez szerintem létezik más nyelvekhez is, talán némethez és franciához is. Ill. még a PONS olasz nyelvtan röviden és érthetően című könyv se rossz, de aránylag kevés dolog van benne.

Franciából létezik Eckhard Sándortól a leíró nyelvtan, nagyon magas szintű, gyakorlatok nincsenek benne, és kicsit régi már.


Könyvesboltban már régen jártam, de jobb helyeken kéne lenniük pont olyanoknak, amikről írtál!

2012. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. jún. 21. 14:39
 3/6 Fenyvesi Gábor ***** válasza:
Németből ajánlom a Kocsány Piroska: Wortklassen des Deutschen-t, egyetemi, főiskolai jegzettárakban lehet kapni.
2012. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves Gábor, köszönöm!
2012. jún. 23. 09:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy aktuális e még, de franciához ajánlom Vida Enikő Allons-y sorozatát illetve a szerző többi más könyvét is :) Nagyon jók, én is ezekből tanulom a nyelvet. Azt hiszem vannak hozzá megoldások is.
2012. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló: Köszönöm a segítséget!
2012. jún. 27. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!