Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megnéznétek, hogy helyes-e,...

Megnéznétek, hogy helyes-e, amit írtam? (német bemutatkozás, e-mail)

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el tanulni a nyelvet, egyedül írtam az alábbi szöveget, de nem vagyok biztos a helyességében:


'Sehr geehrte Frau ……!


Ich bin Ádám Kovács, 25-jährige und ich bewürbe mich auf dem Tischler position in Wien.

Ich habe 8-jährige beruflich Erfahrungen.

Mein Sprachkenntniss ist grundstufig, aber ich lerne gern und ich mag meinen Beruf.

Als Beilage sende ich Ihnen mein den Lebenslauf. Ich kann anfangen die Arbeit von 03.08.2012.

Vielen Dank für Ihnen!'



Köszönöm a segítséget!



2012. jún. 22. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

beruflichen Erfahrungen

MeinE Sprachkenntniss

Als Beilage kezdetű mondatoddal nem tudom mit akarsz kifejezni, de ,,mein den" felesleges, ha azt akarod mondani, hoyg mellékletként küldöm az önéletrajzomat, akkor meinen Lebenslauf - szerintem erre gondoltál :P :)

Ick kann die Arbeit von 03.08.2012 anfangen (módbeli segédige 2. helyen, másik ige mondat végére kerül ilyenkor )

Azt hiszem, ennyi, bocs ha valamit kihagytam. :)

2012. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)
2012. jún. 22. 22:01
 3/7 anonim ***** válasza:

"ich bewürbe mich auf dem Tischler position in Wien."


Ennek a mondatnak a jelentésével nem vagyok tisztában.

Mit akarsz itt írni?

Tulajdonképpen a bewürben jelentését nem tudom.

Nem is találtam ilyen szót. Ez nem elírás?

A bewerben azt jelenti, alkalmazni.

2012. jún. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sehr geehrte Frau....!


Ich heiße Ádám Kovács, bin 25 Jahre alt und möchte mich bei Ihnen als Tischler für die Arbeitsstelle in Wien bewerben. Ich habe in meinem Beruf 8 Jahre Berufserfahrung. Ich habe Grundkenntnise in der deutsche Sprache. Ich bin bereit meine Deutschkenntnise zu erweitern. Ich arbeite gerne in meinem Beruf.

Als Anlage erhalten Sie meinen Lebenslauf.

Ich kann die Arbeit vom 03.08.2012 aufnehmen.


Für eine positive Antwort würde ich mich sehr freuen.

-------------

Ha sikerül megprobálok egy hivatalos pályázati levelet bemásolni, hogy lásd miket kell írni egy pályázatba.


Üdv. Laci

2012. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bemásolás nem megy, de találtam egy német oldalt, ahol le van írva, mit hogyan írj.


Üdv. Laci


[link]

2012. jún. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Javítás:


Ich heiße ­Ádám ­Kovács, bin 25 Jahre alt und möchte mich bei Ihnen als Tischler für die Arbeitsstelle in Wien bewerben. Ich habe in meinem Beruf 8 Jahre Berufserfahrung. Ich habe Grundkenntnisse in der deutschen Sprache. Ich bin bereit meine Deutschkenntnisse zu erweitern. Ich arbeite gerne in meinem Beruf.

Als Anlage erhalten Sie meinen Lebenslauf.

Ich kann die Arbeit ab dem 03.08.2012 aufnehmen.


Für eine positive Antwort würde ich mich sehr freuen.


------------

Itt ellenörizheted a német helyesírásodat.


[link]


Üdv. Laci

2012. jún. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Über eine positive Antwort

würde ich mich sehr freuen" -

2018. szept. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!